Istnieje tak wiele fantastycznych stylów architektonicznych, że warto je wszystkie dokładnie poznać, zanim rozpocznie się projektowanie nowego domu lub mieszkania. Nawet w polskim społeczeństwie, zdecydowanie miłującym tradycjonalizm i klasykę, coraz powszechniejsze stają się trendy napływające z różnych stron świata. W architekturze sporo szumu wywołał chociażby styl skandynawski, który dziś dość często pojawia się w polskich domach. Warto poznać jego główne cechy, chcąc wprowadzić jego namiastkę do swojej przestrzeni domowej.

Skandynawski sklep – Kupujemy dekoracje!

Nawet nie mając bladego pojęcia o tym zagranicznym stylu architektonicznym, można przygotować aranżację w oparciu o jego główne zasady. W tym celu wystarczy odwiedzić skandynawski sklep i wyłącznie w nim zrobić zakupy dla domu. W markecie tym będą przeważać rzeczy powiązane z opisywanym stylem. Na pewno nie zabraknie wśród nich wyrobów meblarskich, niemalże zawsze stanowiących główną część pomieszczenia, które można zakupić zarówno w komplecie, jak i zupełnie oddzielnie. W aranżacjach ważną rolę pełnią także rozmaite dodatki, dekoracyjne elementy i drobne akcesoria, jakich w takim markecie klient ma do wyboru po prostu mnóstwo. Może przebierać wśród klasycznych pościeli, zasłon, firan i poszewek, kończąc na fantazyjnych obrazach bądź modnych ostatnio plakatach. Kupując te rzeczy w sklepie skandynawskim, ma pewność, że będą one nacechowane tym wyjątkowym stylem. Chcąc jednak rzeczywiście wprowadzić go do swojego domu, warto mimo wszystko nieco lepiej go poznać.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Czym zatem specjalnym wyróżnia się styl skandynawski? Otóż cechuje go przede wszystkim minimalizm. Jest to popularny ostatnio trend we wszystkich dziedzinach życia. Choć w sklepach można dostać dekoracje skandynawskie, nawet one są dość proste i klasyczne. Nigdy nie będą fantazyjnie wykańczane czy przesadnie wykańczane. Dekoracja wykonana w stylu skandynawskim powinna być też zarówno piękna, jak i funkcjonalna. Dla miłośników takich trendów spore znaczenie ma również życie w symbiozie z naturą. Mieszkańcy krajów skandynawskich starają się zwracać uwagę na swoje otoczenie i próbują je wykorzystywać, ograniczając tym sposobem zużycie sztucznych towarów. Z tego powodu skandynawskie dekoracje czy elementy wyposażenia domu ściśle nawiązują do natury. Tworzą dzięki temu przytulne i bardzo domowe wnętrza, w których po prostu aż chce się przebywać.

Oczywiście niektórzy stwierdzą, że styl skandynawski jest po prostu chłodny, sztywny i prostolinijny, dlatego w żadnym wypadku nie zainteresuje ich skandynawski sklep i jego zawartość. Każdy człowiek ma w końcu inny gust i podczas aranżowania własnego domu nie należy kierować się czyimiś upodobaniami ani tym bardziej aktualnie panującą modą. Należy tak zaprojektować budynek mieszkalny, aby był on atrakcyjnym miejscem dla osób, które będą w nim żyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here