Klinaryt to nic innego jak po prostu blok podprogowy. Produkowany jest ze specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego. Warto poznać jego cechy i zastosowanie nieco bliżej.

Takie rozwiązanie można znaleźć oraz zamówić zgodnie z potrzebami chociażby w sklepie internetowym Grupy Magnum. 

Co zapewni nam taki blok podprogowy, jakim jest klinaryt?

Co da nam klinaryt, czy jest w ogóle konstrukcją potrzebną w budownictwie? Podwalina taka może być z powodzeniem stosowana jako ciepłe poszerzenie pod drzwi i okna  z PCV, ALU i drewna, trochę jak to się działo w rozwiązaniu ciepłych parapetów.

Blok taki wycinany może być indywidualnie pod każdy próg, zależnie od zastosowania do konstrukcji profilu okiennego czy drzwiowego. Podwalina pod progi drzwiowe ze stali i aluminium produkowana jest z najnowszego na rynku materiału, który otrzymał nazwę KLINARYT. Jest on twardszy od powszechnie stosowanego materiału XPS (polistyrenu ekstrudowanego). Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest bez wątpienia szybkość oraz łatwość montażu pod drzwi przesuwne. Dzięki temu czas wyrównywania powierzchni oraz przygotowania pod montaż wraz z samym montażem zostaje znacznie zredukowany.

Zalety zastosowania klinarytu w budownictwie

Bloki podprogowe to szereg korzyści dla profili stolarki otworowej. Należą do nich przede wszystkim znaczna poprawa liniowego współczynnika przenikalności cieplnej w węzłach szyba-profil oraz okno-ściana, a w konsekwencji również poprawa istotnego współczynnika ciepła Uw. Ostatecznie konstrukcje takie wykazują lepsze właściwości termoizolacyjne, są bardziej szczelne, redukują straty ciepła oraz koszty eksploatacyjne ogrzewania. Stosowane z powodzeniem zarówno pod progi drzwiowe jak i okienne, wpływają pozytywnie na ciepłą atmosferę w pomieszczeniu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Klinaryt wyróżnia się wysoką wytrzymałością na ściskanie. Każdy próg możemy oczywiście zamówić pod konkretny wymiar, jaki podamy w wybranym sklepie. Należy mieć na uwadze, aby podkład nie miał kontaktu z substancjami, z którymi może wejść w reakcję, na przykład w trakcie lakierowania podłogi. Dobry sklep powinien również podzielić się z Tobą wskazówkami dotyczącymi prawidłowego montażu klinarytu oraz udostępnić instrukcję. 

[Głosów:50    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here