Jeśli do naszego mieszkania należy również balkon, to możemy nazywać się wielkimi szczęściarzami. Nie ma nic przyjemniejszego, niż zażywać chwil spokoju po ciężkim dniu pracy siedząc na wygodnej kanapie na balkonie i popijając ulubiony napój, oraz delektując się widokiem. Aby jednak można było w ten sposób spędzać wolny czas, należy nasz balkon odpowiednio do tego przygotować. Jeśli balkon został dobrze zabezpieczony na zimę, nie mamy dużo problemu, jeśli natomiast dopiero kupiliśmy mieszkanie, którego poprzedni właściciel w ogóle o balkon nie dbał, to musimy poświęcić trochę więcej czasu i pieniędzy.

Meble balkonowe kupimy dopiero na sam koniec, a na początek warto zwyczajnie odrestaurować tę powierzchnię

Meble balkonoweWyjdźmy na nasz balkon i oceńmy, w jakim stanie się znajduje. Czy wszystkie płytki na podłodze są w dobrej jakości i nie są obszczypane. Jak wygląda kwestia fug? Czy balustrada jest w dobrym stanie i czy musimy ją całkowicie wymieniać. Jak prezentują się ściany- czy weszła pleśń i grzyb? Spiszmy dokładnie wszystkie spostrzeżenia na kartce i bierzmy się do roboty.

Na początek warto zwyczajnie umyć płytki i balustradę. Omiećmy wszystko z kurzu i pajęczyn, nalejmy do miski wody z silniejszym środkiem czyszczącym, złapmy w dłoń szmatki i szczotki i wyszorujmy wszystkie zakamarki. Dopiero teraz zobaczymy skalę zniszczeń.

Jeśli płytki są popękane ze starości warto je wszystkie wymienić. Rozejrzyjmy się za fachowcem, który solidnie wykona usługę, zakupmy wszystkie zlecone przez niego artykuły, wybierzmy płytki dobrej jakości, które posłużą nam przez lata. Balustradę wyczyśćmy, zdrapmy rdzę i zabezpieczmy. Dopiero potem pomalujmy. Jeśli zechcemy zupełnie ją zmienić, to również jest dobry moment, kiedy prowadzimy działania na balkonie na większą skalę. Warto wtedy też odświeżyć kolor ścian.

Najprzyjemniejszy moment to oczywiście dekorowanie

Piękne i stylowe meble balkonowe zakupimy zarówno w popularnych marketach budowlanych, jak i w sklepach internetowych. Wiele inspiracji dotyczących urządzania balkonu zaczerpniemy z Internetu. Możemy również zdecydować się na romantyczne, punktowe oświetlenie. Nie zapominajmy również o kwiatach, które dodadzą atrakcyjnego wyglądu naszemu balkonowi po metamorfozie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here