Budowa domu to przedsięwzięcie czasochłonne i kosztowne. Na koszt postawienia własnego domu wpływa wiele czynników. Ich odpowiednia konfiguracja może zmniejszyć koszty ale zawsze będzie to spory wydatek. Budowa taniego domu będzie od nas wymagała większego zaangażowania. Część prac będziemy musieli wykonać samodzielnie.

Budowa taniego domu

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to jakie czynniki mają wpływ na ostateczny koszt naszego przedsięwzięcia. Bardzo duże znaczenie będzie miała kubatura naszego domu a także jego konstrukcja. W dalszej kolejności istotna jest technologia jego wznoszenia a także dobór materiałów i instalacji. Na koniec o kosztach zadecydują prace wykończeniowe wnętrza oraz elewacji. Koszty można też oszacować wówczas kiedy mamy konkretny plan, i rozpisane od a do z co chcemy wykonać i jakich materiałów wykorzystać. Taką pomocą może przyjść nam biuro projektowe które oferuje szeroką ofertę projektów domów.

Największy wpływ na cenę, naszym zdaniem, ma jednak metoda budowania domu. Budowa taniego domu powinna raczej się opierać na systemie gospodarczym. Wynajęcie firmy budowlanej może zwiększyć koszty. Choć oczywiście takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. W tym artykule jednak skupiamy się przede wszystkim na jak najniższej cenie budowy domu.

Metoda gospodarcza

Jeśli wiec decydujemy się na metodą gospodarczą wznoszenia domu musimy mieć na uwadze, że na koszt budowy będzie miał wpływ również czas. Dlatego ważne jest aby cały proces przebiegał sprawnie, bez niepotrzebnych przestojów. Dłuższe przerwy mogą spowodować problemy z uzyskaniem nowych pozwoleń i zmian w projekcie. Co oczywiście wygeneruje dodatkowe koszty.

Taniość metody gospodarczej wyniki z tego, że część prac budowlanych możemy wykonać samodzielnie. Jest jednak pewna grupa czynności, które musimy zlecić specjalistom. To oczywiście prace związane ze stawianiem fundamentów, tworzeniem konstrukcji, zakładaniem elementów izolacyjnych czy też przy montażu różnego rodzaju instalacji.

Wybór odpowiedniego projektu

Wybór odpowiedniego projektu ma również wpływ na koszt całości przedsięwzięcia. Teoretycznie najlepiej wybrać tani projekt katalogowy. Jednak w wypadku gdy nasza działa ma nietypowe rozmiary lub jest położona w dość specyficznym miejscu warto raczej skorzystać z projektu na zamówienie. Koszta adaptacji do warunków miejscowych projektu katalogowego mogą być bowiem znaczne.

Konstrukcja dachu

Na koszt budowy domu istotny wpływ na również wybór konstrukcji dachu. Aby wyszło jak najtaniej najlepiej postawić na prosty dach dwuspadowy z małą ilością okien i bez żadnych dodatkowych udziwnień.W Wykusze, lukarny, balkony – to wszystko wygeneruje dodatkowe koszty. Proste dachy to również oszczędności przy wykonywaniu prac izolacyjnych.

Wybór działki

Również warunki panujące na działce mogą obniżyć koszty budowy naszego domu. Jeśli nasza działka jest płaska, nie poniesiemy kosztów związanych z niwelacją terenu. W przeciwnym wypadku wszelki dołki i pagórki sprawią, że poniesiemy kolejne koszty aby przystosować teren pod budowę.

Zaoszczędź na działce. Wybierając działkę z grząskim gruntem zapłacisz nawet 10 razy mniej. A stabilizacja gruntu może przebiec całkiem sprawnie i również tanio. Sprawdź: pale-prefabrykowane.pl/stabilizacja-gruntów

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

  1. Nie jestem przekonany do metody gospodarczej. Oszczędności mogą okazać się złudne jeśli jakieś prace wykonamy źle

  2. Ale trzeba też cenić swój czas. Dlatego moim zdaniem metoda gospodarcza jest równie kosztowna jak zlecenie prac firmie budowlanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here