Zbyt długa praca przed komputerem może powodować osłabienie wzroku. Światło emitowane z monitorów często wywołuje ból głowy, a także zaburza sen i doprowadza do ciągłego zmęczenia organizmu. Problemem na te dolegliwości jest noszenie specjalnych okularów do komputera. Co dają i jak je dobrać? O tym w poniższym tekście.

Co dają okulary ochronne do komputera?

Okulary ochronne do pracy przed komputerem zabezpieczają oczy przed oddziaływaniem niebieskiego światła emitowanego przez monitory. Dlaczego ta ochrona jest istotna? Zbyt długie patrzenie w ekran negatywnie wpływa na wzrok oraz samopoczucie. Osoby, które dużo czasu spędzają, pracując przed komputerem, odczuwają suchość oczu, a także skarżą się na utratę ostrości widzenia. Inne dolegliwości to zaczerwienienie spojówek, pieczenie, łzawienie, a w skrajnych przypadkach migrena. Noszenie okularów z filtrem światła niebieskiego zabezpiecza przed negatywnymi konsekwencjami, wynikającymi z intensywnego skupiania wzroku na ekranie monitora. Oczy są mniej zmęczone, a to znacznie poprawia koncentrację, a także podnosi jakość pracy.

Okulary do komputera – jak je dobrać?

Dobór okularów do pracy przy komputerze uzależniony jest od kilku kwestii. Główną, jest ustalenie, jaką wadę wzroku posiada się w momencie kupowania okularów. Szkła powinny redukować wadę, a dodatkowo być wyposażone w powłokę blue control, czyli filtr światła niebieskiego. Osoby bez wady wzroku powinny kupić tzw. okulary zerówki. Nie mają one wpływu na korekcję wzroku, natomiast zabezpieczają przed światłem emitowanym przez monitory. Kolejną kwestią przy doborze okularów, jest ich wygląd. Ramki okularów powinny spełniać wymagania estetyczne, żeby osoba, która je nosi, czuła się w pełni komfortowo. Istotne jest również zabezpieczenie przed zsuwaniem się z nosa. Niektóre okulary posiadają specjalne gumowe noski, inne natomiast mają dyskretną osłonę, wkomponowaną w ramkę. To, czy okulary będą posiadały noski, czy nie, jest uzależnione od indywidualnych upodobań.

Gdzie kupić okulary ochronne do komputera?

Okulary ochronne warto kupić w specjalistycznym salonie optycznym. Specjaliści, którzy w nim pracują, pomogą dobrać szkła, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Okulary można też kupić przez Internet, jeśli stacjonarnie ciężko jest znaleźć takie, które się podobają. Kierując się wyborem przy zakupie okularów, warto również zwrócić uwagę, kto jest ich producentem. Okulary z najlepszą ochroną najlepiej wybierać u producenta, który specjalizuje się właśnie w takich realizacjach. Jednym z nich jest np. https://safetyline.pl/okulary-do-komputerow/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here