Restrukturyzacja ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Jest to rozwiązanie w sposób szczególny godne uwagi, kiedy firma zagrożona jest niewypłacalnością czy też upadłością firmy. Czym dokładnie jest proces restrukturyzacji? Jakie zalety tego rozwiązania możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest proces restrukturyzacji?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie restrukturyzacji firmy, moglibyśmy stwierdzić, że jest to pewny proces zbiorczych działań, którego głównym celem jest zarówno optymalizacja sposobu wykorzystania zasobów, jak i zwiększenie efektywności firmy. Dodatkowo poprawia pozycję danego podmiotu na rynku konkurencyjnym. Na czym polega cała ta procedura? Specjaliści zmierzają do tego, aby uniknąć ogłoszenia upadłości. W konsekwencji szukają oni przyczyn kryzysu danego przedsiębiorstwa. Wyróżnić można kilka rodzajów restrukturyzacji: postępowanie o zatwierdzenie układu, postępowanie układowe, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie sanacyjne. Cały ten proces przeznaczony jest przede wszystkim dla firm, które mają obawy związane z kryzysem finansowego. Szczegółowe informacje na temat restrukturyzacji znaleźć można na stronie https://www.wojcikdoradztwo.pl/.

Restrukturyzacja- jakie zalety tego rozwiązania możemy wyróżnić?

Dlaczego tak właściwie restrukturyzacja jest godna uwagi? To właśnie dzięki niej możemy możemy poradzić sobie z problemem niewypłacalności w kryzysowej sytuacji. Majątek firmowy i przedsiębiorcy zostaje poddany ochronie. Wstrzymywane są wszelkie egzekucje, a te nowe nie mogą być wszczynane. Dzięki temu, że spłaty są chwilowo zatrzymywane, wówczas wiele zobowiązań może zostać spłaconych, co umożliwia odzyskanie płynności finansowej. Regularnie dochodzi do sytuacji, że zadłużenie jest nieco redukowane, a dodatkowo oferowane są nam znacznie korzystniejsze warunki spłaty. Jest to więc doskonała sposobność na uratowanie firmy przed bankructwem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here