Odrobina luksusu przydaje się w każdym wnętrzu. I nie oznacza to konieczności kupowania drogich elementów wyposażenia. Wystarczy postawić na eleganckie panele dotykowe, które zastąpią dotychczasowe klasyczne włączniki.

Tradycyjne włączniki spełniają tylko funkcje praktyczne, choć i pod tym względem nie mają zbyt wielu zalet. Dlaczego warto zamienić je na nowoczesne akcesorium wykończeniowe?

Instalacja elektryczna – jeden z priorytetów

O instalacji elektrycznej trzeba pomyśleć już na etapie projektowania i planowania domu. Od tego bowiem zależy między innymi liczba gniazd, miejsce ich montażu oraz rodzaj zastosowanych akcesoriów wykończeniowych. Warto mieć na uwadze, ile i jakiego rodzaju sprzęty będą użytkowane. To wszystko ma bowiem wpływ na trwałość i komfortową eksploatację instalacji elektrycznej.

Nie bez znaczenia pozostają włączniki. Tradycyjne nadają się tylko do sterowania oświetleniem, ale ich funkcjonalność oraz estetyka pozostawiają wiele do życzenia. Choć to detal, na który zwracamy najmniejszą uwagę, podczas użytkowania okazuje się być ważniejszy niż sądziliśmy.

Wyobraźmy sobie możliwość zarządzania nie tylko oświetleniem, ale i klimatyzacją oraz roletami zewnętrznymi. Do tego estetykę włącznika, która wpisuje się w pieczołowicie dopracowaną aranżację wnętrza. Czy to możliwe? Tak, bo do dyspozycji mamy panele dotykowe z możliwością zdalnego sterowania, które oferuje sklep https://gajwer.pl/.

Sposób działania i możliwości

Dotykowe włączniki mają postać szklanych paneli. Montuje się je w miejscu tradycyjnych włączników. Użytkownicy nie muszą martwić się o jakiekolwiek przygotowanie pod montaż. Panele dotykowe nie wymagają dodatkowych instalacji, dlatego równie chętnie korzysta się z nich w obiektach budowanych z zastosowaniem inteligentnych technologii, co w przeciętnych mieszkaniach w blokach.

Włączniki dotykowe mogą być sterowane poprzez dotyk, ale i zdalnie, do czego służy dołączony pilot. Od użytkowników zależy, czy jeden włącznik posłuży do zarządzania tylko poszczególnymi lampami, czy też innymi instalacjami wymagającymi podłączenia do sieci elektrycznej. Pewne jest natomiast, że o sposobie oświetlania domowych wnętrz, chłodzenia powietrza poprzez klimatyzację lub uzyskiwania intymnej atmosfery przysłaniając rolety zewnętrzne, można decydować bez wstawania z kanapy.

Oszczędnie mimo wykorzystania prądu

Mimo konieczności korzystania z energii elektrycznej, dzięki włącznikom dotykowym można oszczędzać na rachunkach za prąd. Wiąże się to z udogodnieniem, w postaci możliwości zmiany natężenia światła; włączania i wyłączania oświetlenia w pomieszczeniu, bez powrotu do niego, jeśli domownik zapomniał o tym. Wyobraźmy sobie, że rzadko kiedy potrzebujemy światła o maksymalnym natężeniu. Niewielka zmiana nie jest zauważalna, ale odczuwalna na rachunkach.

Jeśli zależy nam na uniwersalnej estetyce, odrobinie luksusu, oszczędnościach i wygodzie użytkowania głównie oświetlenia, postawmy na dotykowe włączniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here