Przeciętny Polak ma w swojej szafie około 14 t-shirtów, a na ubrania wydajemy około 2 tysiące złotych w ciągu roku. Nic dziwnego, że już na etapie projektu domu czy wykańczania mieszkania decydujemy się na stworzenie chociaż niewielkiej garderoby. To miejsce do przechowywania poszczególnych elementów ubioru, w tym butów. Pamiętajmy jednak, że garderoba musi być w pełni funkcjonalna, wygodna i praktyczna. Najczęściej nie zajmuje wiele miejsca w domowej przestrzeni. Jak ją urządzić, by służyła w optymalnym komforcie wszystkim mieszkańcom danej nieruchomości?

Organizacja garderoby

Jak ma wyglądać wyposażenie garderoby, by to było pomocne w utrzymaniu porządku w strefie ubrań, ale też dawało maksymalny komfort w zakresie codziennego wyboru stylizacji?

Główną przestrzeń w garderobie zajmuje pojemna szafa. Najważniejsze jest jej wnętrze, a przy wyborze odpowiednich komponentów zawsze powinno się zwracać uwagę na rodzaj trzymanych w  niej ubrań. Fani eleganckich strojów stawiają na systemy wieszaków. Świetnie sprawdzają się pantografy do szafy, które ułatwiają łatwy dostęp do ubrań zawieszonych wysoko. Ci zaś, którzy wybierają modę uliczną i raczej sportowy outfit mogą wybrać półki do garderoby.  To na nich ułożą bawełniane t-shirty.

Na drzwiach szafy zamontować można specjalne uchwyty na paski czy krawaty, przydaje się też niewielka, zamykana półka na apaszki, szale i inne mniejsze akcesoria.

Warto pomyśleć o specjalnym wieszaniu spodni. Garderobę należy wyposażyć więc w specjalne wieszaki ze specjalnymi, gumowymi osłonkami – te zapobiegną zsuwaniu się spodni.

Specjalne miejsce na buty

Priorytetem w każdej garderobie jest miejsce na obuwie. Tutaj najlepiej sprawdzają się zamykane szuflady, których chowane półki są specjalnie wyprofilowane, by pomieścić jak najwięcej par w rzędach oraz jak najlepiej je prezentować. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością można wybierać pasujące do stylizacji buty i po nie sięgać. Warto, by miejsce na buty było dobrze oddzielone od pozostałych elementów garderoby, na przykład bielizny.

Nowoczesne opcje w garderobie

Korzystanie z garderoby ma dawać komfort wyboru codziennych outfitów, ale też pozwalać na przechowywanie ubrań w należytym porządku i czystości. Dzięki temu elementy stylizacji będą cieszyć się długą żywotnością i nienagannym stanem.

Komfort korzystania z garderoby zapewne daje dobre oświetlenie. Mamy na myśli nie tylko to, jakie panuje w pomieszczeniu. W szafach można montować system światła punktowego, które zapala się automatycznie po otwarciu drzwiczek czy szuflad.

Liczy się najlepsza jakość akcesoriów meblowych, które mają wpływ na użytkowanie garderoby. Mowa o zawiasach, prowadnicach czy uchwytach. Coraz więcej inwestorów decyduje się na automatyczne zamykanie i tzw. cichy domyk.

Priorytetem jest to, by garderoba była dopasowana do indywidualnych potrzeb jej właściciela. Uniwersalne rozwiązania są dobre, jednak zawsze trzeba rozważyć własne oczekiwania. Znaczenie mają też poszczególne elementy garderoby i ich rodzaj, by móc optymalnie dopasować wyposażenie szaf.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here