Łazienka to dla wielu niemal święte miejsce. Nie ma to, jak odreagować ciężki dzień w pracy relaksując się w wannie. Jednak pachnąca piana i wygodna wanna to nie wszystko. To, jak bardzo relaksujący będzie wypoczynek w łazience, zależy także od odpowiednio dobranego oświetlenia. Gra świateł ma znaczenie. Dlatego, jeśli Ty również uwielbiasz długie kąpiele i domowe SPA albo po prostu zależy Ci na stylowym urządzeniu mieszkania, to poznaj 3 pomysły na ciekawe oświetlenie łazienki!

1. Oświetlone lustro

Jednym z ciekawszych sposobów na nadanie łazience wyjątkowego wyglądu jest oświetlenie strefy wokół lustra. Poza tym lampy przy lustrze pełnią również praktyczną funkcję, jaką jest odpowiednia widoczność dla osoby dokonującej przy nim czynności pielęgnacyjnych. Golenie się czy wykonanie makijażu wymaga naprawdę dobrego oświetlenia łazienkowego. Niejednokrotnie spotkaliście się pewnie z sytuacją, gdy w łazience przy lustrze wszystko wyglądało dobrze, natomiast w świetle dziennym pojawiały się mankamenty. To wina źle dobranego światła!

Jeśli chodzi natomiast o kwestie czysto wizualne, to ciekawy efekt możemy osiągnąć już przy pomocy zwykłych kinkietów do łazienki. Wystarczy umiejscowić po jednym kinkiecie symetrycznie z dwóch stron lustra. Ważne, aby ich klosze były półprzeźroczyste, tak aby światło z nich rozpraszało się równomiernie po łazience i nie oślepiało osoby, której stoi przed lustrem.

2. Główne światło nie musi być nudne

Czy wydaje Ci się, że w łazience jako główne źródło światła można zamontować jedynie nudną lampę sufitową? Nic z tych rzeczy. Ciekawym pomysłem jest postawienie na kilka mniejszych plafonów i ich symetryczne umieszczenie na suficie. Jeśli natomiast wolicie coś jeszcze bardziej wyszukanego, to warto zainteresować się lampami wiszącymi o wysokiej klasie szczelności. Niektóre modele przedstawiają się naprawdę ciekawie i nie odbiegają od tych przeznaczonych do zwykłych pomieszczeń. Gdy zdecydujemy się na naprawdę stylowy żyrandol do łazienki, to  warto jest go umieścić w centralnym jej punkcie, lub bezpośrednio nad wanną. Takie oświetlenie łazienkowe doda pomieszczeniu naprawdę wyjątkowego klimatu i sprawi, że relaks w nim będzie jeszcze przyjemniejszy.

3. Zabawa światłem

Często w różnych pomieszczeniach, w tym i w łazience, stosujemy dodatkowe oświetlenie łazienkowe, które ma za zadanie nie tyle ile w pełni rozjaśnić całe pomieszczenie a dodać mu wyjątkowego uroku. Jak osiągnąć taki efekt? Na przykład przy pomocy specjalnych opraw do zabudowy. Możemy umieścić je w zabudowie kartonowo-gipsowej przy suficie. To, w jaki sposób chcemy poprowadzić tego typu zabudowę, zależy już od naszych preferencji. Możemy lampy umieścić wokół całego pomieszczenia albo wzdłuż jednej ze ścian. Wszystko zależy również od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na równomiernym oświetleniu łazienki, to bez wątpienia powinniśmy umieścić lampy symetrycznie wokół całego pomieszczenia.

Istnieje oczywiście możliwość zamontowania opraw do zabudowy w podłodze. Taki zabieg również ma swój urok i możemy ciekawie zestawić światło z podłogi ze światłem sufitowym.

Oprawy do zabudowy sprawdzą się wyjątkowo dobrze umieszczone w suficie nad prysznicem. Powinniśmy zadbać o to, aby w tym miejscu było dosyć jasno. Pod prysznicem często wykonujemy depilacje i różne czynności pielęgnacyjne. Wystarczy więc umieścić odpowiednią liczbę lamp (oczywiście z wysoką klasą szczelności) i cieszyć się wystarczającym oświetleniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here