Poduszka to wspaniały element wystroju wnętrza, który daje nam wiele możliwości. To doskonały sposób na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery nie tylko w pomieszczeniach, ale i w ogrodzie przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. Jeśli masz trochę smykałki do zajęć manualnych, możesz sama stworzyć nietuzinkową poduszkę, która nada pomieszczeniom nietuzinkowy charakter. Podpowiadamy, jak zrobić to szybko, prosto i ekonomicznie.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-uszyc-poduszke/

Ceny poduszek dekoracyjnych bywają dość wysokie. W przypadku tych najbardziej atrakcyjnych wzorów, jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset złotych za jedną sztukę, a przecież trudno osiągnąć pożądany efekt jedną sztuką. Trudno zainwestować tak duże w kwoty w poduszki, które być może będą jedynie czasową zmiana aranżacji.

Uszyj samodzielnie poszewkę

Jeśli lubisz robótki ręczne możesz spróbować nadać swoim poduszkom nowy wygląd i uszyć nowe poszewki na nie. To znacznie prostsze niż się wydaje. Potrzebujesz do tego maszynę do szycia i podstawowa wiedzę na temat jej obsługi. Poszewka wymaga jedynie kilku prostych przeszyć, więc nie musisz być mistrzem krawiectwa, żeby ją wykonać. Spora zaletą tej opcji jest to, że możesz samodzielnie wybrać materiał. Możesz tez pójść krok dalej możesz – stworzyć własny unikalny wzór. Wystarczy tkanina w jednolitym kolorze, pisaki do tkanin i głowa pełna pomysłów. Wzór możesz nanieść juz po zszyciu poszewki. Wtedy masz gwarancję, że będzie rozmieszczony dokładnie tak jak chcesz. Nie zapomnij tylko podczas jego aplikacji podłożyć między obie warstwy poszewki kawałek kartony lub czegoś podobnego, co zabezpieczy przed przebijaniem pisaka na drugą warstwę. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wszywać zamek, ponieważ jest to dość trudne, możesz zawsze ułatwić sobie zadanie i po prostu przyszyć guziki lub rzepy.

Poszewka bez szycia

Jeśli nie czujesz się mocna w szyciu lub po prostu nie masz do dyspozycji maszyny do szycia, możesz stworzyć efektowną poduszkę, bez zszywania jej. Do tego masz możliwość nadania starym ubraniom drugiego życia. Wybierz dużą męską koszulkę w jednolitym kolorze. Przyłóż do niej poduszkę i odrysuj jej kształt. Wytnij ją z zapasem 5-10 cm. Ponacinaj nadmiar w 2 centymetrowe paski, a następnie zacznij związywać ze sobą paski obu warstw. I gotowe, bez użycia igły. 

Przeczytaj też: http://www.mamopotrafisz.pl/sposoby-na-zageszczanie-zupy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here