Czy chcemy, czy nie- kancelaria notarialna to miejsce, w którym każdy człowiek udaje się przynajmniej kilka razy. To właśnie tutaj podpisywane są wszelkie umowy,  takie jak chociażby umowy sprzedaży czy też małżeńskie umowy majątkowe. Czym dokładnie zajmuje się notariusz? Jakie dokumenty możemy u niego sporządzić? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czym zajmuje się notariusz?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowane notariusza, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewna osoba, która wykonuje zawód zaufania publicznego. Zajmuje się wszelkimi czynnościami związanymi z aktami notarialnymi lub innymi formami, które wymagają uczestnictwa notariusza. Co godne podkreślenie- niezależnie od lokalizacji katalog czynności, które mogą być wykonywane u notariusza, jest jednakowy. W konsekwencji wszystkie kancelarie są w stanie wykonać ten sam zakres usług. Z pewnością z pracą notariusza najczęściej kojarzy nam się z umowami, które dotyczą nieruchomości. Warto także wspomnieć o tym, że przykładowo u notariusza w Warszawie możliwe jest przeprowadzenie sprawy poza miastem, nie występuje rejonizacja. Profesjonale usługi notarialne znaleźć można na stronie https://www.kancelaria-notarialna.net/.

Jakie dokumenty możemy sporządzić u notariusza?

Nie trzeba być specjalistą z zakresu prawa, aby zdawać sobie sprawę z tego, że u notariusza możemy sporządzić wiele dokumentów. Przykładowo bez większych problemów zawiążemy nową spółkę, sporządzimy akt pełnomocnictwa bądź testament. Co ciekawe, w takich miejscach możliwe jest także przeprowadzenie spraw spadkowych. Wystarczy sporządzić specjalne akty poświadczenia dziedziczenia. Tego typu możliwość istnieje od kilkunastu lat, jednak wciąż wielu klientów nie zdaje sobie z tego sprawy. Zanim dokonamy jakiekolwiek czynności warto umówić się na informacyjne spotkanie. To właśnie wtedy przedstawiamy sprawę i sytuację. Warto zabrać ze sobą przydatne dokumenty, które dotyczą danego zagadnienia, co ułatwi współpracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here