Naprawa i montaż zamków to zadanie wymagające precyzji i znajomości budowy tego elementu. Jeśli więc zależy nam na jego prawidłowym działaniu, to koniecznie zlećmy to dobremu specjaliście. Gdzie możemy go znaleźć?

Wymiana zamków – jakie modele są stosowane obecnie?

Ślusarz to specjalista, który jest w stanie poradzić sobie z każdym zamkiem. Nie ma dla niego znaczenia, czy mierzy się z zamkiem klasycznym, czy elektronicznym. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu ślusarz wymienia zamki szybko, a przy tym precyzyjnie. Dzięki temu nie zacina się on przy otwieraniu czy zamykaniu. Prawdziwy specjalista nie wyrządzi nam także dodatkowych szkód. Nawet wtedy, gdy awaryjnie otwiera drzwi do naszego mieszkania. Obecnie korzysta się z rozmaitych wariantów zamków. Warto tu wspomnieć chociażby modele wpuszczane, nawierzchniowe czy podklamkowe. Bardzo praktyczne są również zamki zapadkowo-zasuwkowe. Są dostępne w wersji wpuszczanej lub wierzchniej. W pierwszej z nich elementem zaczepiającym jest sama zapadka lub zapadka i zasuwka. Poza tym, warto zwrócić także uwagę na systemy jednego klucza. Master key pozwala w łatwy sposób kontrolować dostęp do poszczególnych pomieszczeń. Takie rozwiązania sprawdza się chociażby w hotelach czy urzędach.

Montaż zamków – na czym polega?

Ślusarz wykonuje rozmaite usługi. Zajmuje się szeroką pojętą naprawą i regulacją drzwi. Może nam wymienić klamki, samozamykacz, czy zamontować zabezpieczenia antywłamaniowe. Sam montaż zamków składa się z kilku kroków. Pierwszym z nich jest odkręcenie śrub i podważenie gwoździa. Pozwoli to usunąć szyldy, które osłaniają wkładkę. Dzięki temu ślusarz może ją zdemontować. Przed montażem nowego zamka musi jeszcze ustawić rygle w taki sposób, by spokojnie mógł wyjąć zakładkę. Więcej na ten temat dowiesz się na tej stronie https://zamki.sos.pl/uslugi/montaz-wymiana-naprawa/. Montaż nowego zamka to tak naprawdę powtórzenie wcześniej opisanych kroków, tylko w odwrotnej kolejności. Oczywiste jest, że wymiana zamka elektronicznego czy samochodowego nie będzie wyglądała w ten sposób. Dobry specjalista wie jednak doskonale, w jaki sposób to zrobić. Dlatego warto sprawdzić, kto w naszej okolicy oferuje takie właśnie usługi. Pogotowia zamkowe działają bowiem na określonym terenie, co pozwala im reagować szybko na pojawiające się zgłoszenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here