Geometryczne formy, czyste barwy i uniwersalna prostota – minimalizm to styl zyskujący coraz większą rzeszę zwolenników. Wnętrza w nim urządzone są eleganckie, praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Nic dziwnego, że inwestorzy decydują się na postawienie na ten styl przy okazji urządzania łazienki. Minimalistyczna łazienka – jak ją urządzić? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Co na podłogę i ściany?

Powierzchnie minimalistycznej łazienki powinny być przede wszystkim jednolite. Można je wykończyć surowymi materiałami, takimi jak beton czy kamień naturalny lub prostymi, monochromatycznymi płytkami, pozbawionymi dekoracyjnych wzorów. Do oszczędnie urządzonego pomieszczenia pasują np. modele kamieniopodobne czy z bardzo delikatnym deseniem.

W minimalistyczny styl doskonale wpisują się gres oraz wielkoformatowe, kwadratowe i prostokątne płytki podłogowe antypoślizgowe o szerokości powyżej 50cm. Płytki tego typu położone metodą bezfugową lub z wąskimi fugami w przybliżonych do nich kolorach, tworzą bardzo eleganckie, jednolicie wykończone powierzchnie, charakterystyczne dla nowoczesnych wnętrz stworzonych zgodnie z ideą „Mniej znaczy więcej”.

Jakie wyposażenie?

W minimalistycznej łazience warto stawiać na rozwiązania eleganckie i proste. W tak surowo i oszczędnie urządzonym wnętrzu, bezwzględnie powinna pojawić się podwieszana miska WC ze stelażem podtynkowym, prosta umywalka w kształcie prostokątnej, kwadratowej lub okrągłej miski oraz meble z monochromatycznymi frontami np. lakierowanymi na wysoki połysk.

Warto w nim też zastąpić tradycyjny brodzik odpływem w podłodze – kabina typu walk-in będzie tu jak najbardziej na miejscu. W przypadku montażu wanny, dobrze jest postawić na tą nadającą się do całkowitej zabudowy płytkami. Jeśli chodzi o armaturę, warto wybierać nowoczesne baterie o prostych, geometrycznych formach oraz wszelkiego rodzaju modele podtynkowe.

Jakie kolory?

Przeglądając zdjęcia minimalistycznych łazienek, można zauważyć, że dominują w nich tzw. achromatyczne barwy. Biel, czerń i szarość, bo o nich mowa, stanowią piękne tło dla pojedynczych dekoracyjnych dodatków i sprawiają, że łazienka wygląda na bardzo przestronną, niezależnie od faktycznego metrażu.

W minimalistycznej łazience można też postawić na mocne kontrasty. Biel i czerń, szarość i czerwień, biel i granat to doskonałe pary kolorów, na których można oprzeć aranżację tego pomieszczenia. W oszczędnie i prosto urządzonej łazience dobrze wyglądają także lustra – szczególnie takie na całą ścianę.

Minimalistyczna łazienka to marzenie wielu Polaków. Pokój kąpielowy urządzony w oparciu o surowe materiały, wielkoformatowe, pozbawione dekoracji płytki, ceramikę i armaturę podtynkową oraz nowoczesne meble o monochromatycznych frontach jest bowiem bardzo praktyczny. Achromatyczne barwy i wysokie kontrasty, a także lustra, dodają takiemu wnętrzu charakteru.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here