Polska stała się niezwykle atrakcyjna dla inwestorów i przedsiębiorców – duże zainteresowanie budzą m.in. powierzchnie magazynowe w Szczecinie, Łodzi, Wrocławiu, pod Warszawą itd.

Trzeba jednak przyznać, że do niedawna Szczecin był jedną z najmniej atrakcyjnych pod tym względem miast. Wynajem powierzchni magazynowych w Szczecinie nie cieszył się taką popularnością jak w wielu innych miastach w Polsce. Województwo zachodniopomorskie nie miało tak dużego znaczenia w branży logistycznej – obecnie można jednak zaobserwować coraz większe zainteresowanie magazynami i halami do wynajęcia w Szczecinie oraz okolicy.

Wybór magazynów w Szczecinie – dopasowane do potrzeb

Lokalizacja Szczecina daje jednak dość duży potencjał, stawki najmu również są przekonujące, bo znacznie niższe niż w innych miastach. Na uwagę zasługują też możliwości do transportu morskiego, drogowego, lotniczego, opcje współpracy m.in. ze Skandynawią, Niemcami itd.

Poniżej kilka wybranych inwestycji na terenie województwa zachodniopomorskiego, które zasługują na uwagę.

Prologis Park Szczecin

Na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego znajduje się m.in. Prologis Park Szczecin o łącznej powierzchni magazynowej wynoszącej około 100 000 m2. Zaletą obiektu jest także lokalizacja niedaleko – ok. 35 km – centrum Szczecina, a zarazem około 40 km od granicy z Niemcami. Skomunikowanie również zasługuje na uwagę – tylko 300 m dzieli Prologis od drogi ekspresowej S3, 7 km od lotniska i 70 km od portu morskiego w Świnoujściu.

Panattoni Park Szczecin I i II

Panattoni to jedna z wiodących firm w branży logistycznej. Park Szczecin Załom dysponuje aż około 110 809 m2 całkowitej powierzchni magazynowej. Położenie kilkanaście kilometrów od centrum i w pobliżu drogi ekspresowej S3 to kolejne atuty inwestycji. Magazyny budzą zainteresowanie u krajowych i zagranicznych inwestorów.

Exeter Property Group – nowy park logistyczny w Szczecinie

Exeter Property Group we wrześniu rozpoczął w Szczecinie budowę projektu o powierzchni 79 tys. metrów kwadratowych. Świetna lokalizacja – tylko 3 km od autostrady A6 (możliwość połączenia z niemiecką A11) i ok. 25 km od granicy polsko-niemieckiej, dobry dostęp do transportu publicznego, 24-godzinna ochrona, place manewrowe, miejsca parkingowe to tylko kilka z atutów nowego projektu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here