Kleszcze to pajęczaki o bardzo niewielkich rozmiarach, które niosą za sobą olbrzymie zagrożenie. Szczególną ostrożność muszą zachować leśnicy, myśliwi, a także spacerowicze, którzy uwielbiają spędzać czas w lesie, w parku czy na łące. Podpowiadamy, jak uniknąć zagrożenia oraz co należy zrobić po zaobserwowaniu kleszcza w skórze. 

Odpowiednia profilaktyka

Zanim wybierzesz się na spacer, załóż zakrywającą odzież oraz nakrycie głowy. Warto również sięgnąć po skuteczny środek na odstraszenie intruzów. Najlepszą propozycją będzie repelent o doskonale przetestowanym składzie, który doskonale sprawdza się podczas leśnych wypraw. Zdecydowanie warto postawić na środek firmy Vaco, gdyż ta od lat cieszy się wysoką renomą. Przekonało się o tym wielu klientów, którzy przed każdym spacerem stosują wysokiej jakości spray. 

Możesz bez trudu wybrać środek, który działa nawet do 8 godzin oraz przy różnych warunkach atmosferycznych. W dodatku wyposażony jest w atomizer, dzięki czemu komfort użytkowania stoi na bardzo wysokim poziomie. Pamiętaj, że kleszcze bywają bardzo groźne i mogą powodować boreliozę. Dlatego zawsze wybieraj skuteczne rozwiązania i unikaj niesprawdzonych środków. Wtedy będziesz bezpieczny.

Chroń najmłodszych

Jeżeli wybierasz się na spacer po lesie z dzieckiem, postaw na preparat przeznaczony specjalnie dla najmłodszych. Wysokiej jakości środki zostały tak opracowane, aby chronić delikatną skórę dziecka. Przed użyciem należy jednak zapoznać się z informacjami na opakowaniu i sprawdzić, od którego roku życia środek można stosować. 

W asortymencie wspomnianego już producenta Vaco nie zabraknie wysokiej jakości preparatów, które idealnie działają na dziecięcą skórę. W składzie znaleźć można środek IR3535, który odstrasza komary i kleszcze, a przy tym jest w 100% bezpieczny dla najmłodszych. Wystarczy jednokrotna aplikacja, aby zyskać ochronę do 5 godzin. Oczywiście należy również pamiętać o odpowiednim ubiorze.

Masz kleszcza?

Zapomniałeś odpowiednio się ubrać i nie skorzystałeś z preparatu, a kleszcz już zadomowił się w skórze? Przede wszystkim zachowaj spokój i podejmuj rozsądne decyzje. Najlepiej, jeżeli w Twojej apteczce znajduje się środek do usuwania kleszcza. Zestaw od firmy Vaco obejmuje specjalny spray do zamrażania intruza oraz pęsetę, która pozwoli na szybkie usunięcie go. Wystarczy, że zastosujesz się do instrukcji i gotowe. To proste i skuteczne rozwiązanie.

Jeśli jednak nie masz przy sobie takiego zestawu, nie czekaj. Koniecznie zgłoś się do punktu opieki medycznej, a na pewno szybko uda się rozwiązać problem. Zwlekanie może znacznie pogorszyć Twój stan zdrowia. Warto więc już teraz zaopatrzyć się w przydatne środki, aby móc bez kompromisów spacerować po lesie i cieszyć się energią natury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here