Każdy marzy o zdrowych i pięknych zębach, jednak wiele osób nadal omija dentystę szerokim łukiem. Dla wielu wizyta u stomatologa kojarzy się z bólem i czymś bardzo nieprzyjemnym. Dla pięknego uśmiechu i śnieżnobiałych zębów zalecana jest wizyta co kilka miesięcy w gabinecie stomatologicznym.

Poznaj pierwsze symptomy, które powinny skłonić cię do wizyty u dentysty.

Ból

Jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort lub ból w obrębie jamy ustnej udaj się na wizytę. Im wcześniej, tym lepiej. Nie czekaj, aż ból sam minie, ponieważ może się to nie wydarzyć.

Krew

Częstym problem, który występuje u pacjentów to krwawienie dziąseł. Jeżeli występuje bardzo sporadyczne, jest to niegroźne, natomiast jeśli sytuacja powtarza się dość często jest to powód do niepokoju.

Zapach

Nieprzyjemny zapach z ust jest kolejnym znakiem do wizyty u stomatologa. Częstym powodem są infekcje bakteryjne, zaniedbane prowadzą nawet do grzybicy jamy ustnej.
Nadwrażliwość zębów

Gdy stosujemy nieodpowiednie pasty, które posiadają dużo środków ścierających, może pojawić się nadwrażliwość, która powoduje bardzo często próchnice.

Ból głowy

Cierpienie na stale powracający ból głowy to także znak, że warto skorzystać z porady. Dentysta w Gdyni zwraca uwagę, że przyczyną bólu głowy może być zaburzenie pracy stawu skokowo- żuchwowego.

Ciąża

Leczenie zębów w czasie ciąży jest niezalecane, dlatego w czasie okresie planowania ciąży, warto udać się na wizytę kontrolną do stomatologa. W czasie ciąży organizm jest osłabiony oraz zmiany hormonalne powodują, że stany zapalne rozwijają się dużo szybciej niż normalnie.

Stomatolog w Gdyni zachęca do systematycznych wizyt kontrolnych. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Leczenie zębów w Gdyni możliwe jest u specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się problemem. Mimo iż nadal wizyty są unikane i odkładane na później, w momencie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości lub pytań warto umówić się na wizytę u dobrego specjalisty, który rozwieje nasze wątpliwości i zadba o stan naszych zębów,

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here