Urządzanie domu jest niezwykle trudnym i pracochłonnym zadaniem. Aranżując wnętrza musimy kierować się względami estetycznymi, jednocześnie pamiętając również o ich funkcjonalności. Projektując wnętrze łazienki należy mieć na uwadze fakt, że każdego dnia wykonujemy w niej podstawowe czynności podczas porannej i wieczornej toalety. Jak więc urządzić łazienkę z pomysłem?

Wybierz modne i gustowne płytki ceramiczne

Łazienka, choć musi być przede wszystkim funkcjonalna, powinna być również urządzona gustownie i reprezentatywnie. Różnorodność dostępnych płytek pozwala na zaprojektowanie wnętrza właśnie w taki sposób. Wybór płytek uzależniony jest przede wszystkim od preferencji kolorystycznych, ale również od wielkości wnętrza.

Jednym z nieustających trendów aranżacyjnych są białe płytki, które niewątpliwie świetnie sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Biel szczególnie w niewielkich łazienkach sprawia, że optycznie się one powiększają, a wnętrze jednocześnie staje się przejrzyste i świeże. 

Biel płytek jest na tyle uniwersalna, że bez problemu można łączyć ją z różnorodnymi dodatkami, również w mocnych i zdecydowanych kolorach. Jednym z trendów jest łączenie bieli z klasycznym drewnem. Drewniane blaty mebli czy też płytki podłogowe z imitacją drewna sprawiają, że wnętrze łazienki staje się niezwykle gustowne i nowoczesne. Szukając odpowiednich płyteki warto odwiedzić sklep internetowy eLazienki.pl, który w swej ofercie posiada najmodniejsze wzory płytek i drewniane podłogi. Dodatkowo można również liczyć na fachową i rzeczową pomoc oraz doradztwo w planowaniu naszej łazienki.

Przemyśl rozmieszczenie urządzeń sanitarnych

Kolejnym krokiem podczas urządzania wnętrza jest wybór urządzeń sanitarnych, a przede wszystkim ich prawidłowe rozmieszczenie. Dlaczego jest to ważne? Otóż przemyślane zagospodarowanie wnętrza sprawi, że łazienka będzie funkcjonalna. Aranżując wnętrze warto zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów obok siebie.  Warto unikać ustawienia umywalki tuż obok kabiny prysznicowej, jeśli nie mamy odpowiednio zachowanej odległości. W takim przypadku nie dość, że szyba kabiny będzie cały czas brudna od zacieków wody z umywalki, to jeszcze ciężko będzie umyć powierzchnię między kabiną prysznicową a umywalką. 

Warto również zastanowić się nad wyborem odpowiednich rodzajów urządzeń sanitarnych. Tak naprawdę ich rodzaj zazwyczaj uzależniony jest od dostępnej powierzchni w łazience. W dużej łazience świetnie sprawdzą się umywalki podblatowe, a w mniejszej nadblatowe, które pozwolą na efektywne wykorzystanie miejsca pod blatem. 

Wanna czy prysznic?

Problem wyboru wanny czy prysznica zazwyczaj rozwiązuje metraż łazienki. W małej łazience lepiej sprawdzi się oczywiście kabina prysznicowa, która nie potrzebuje zbyt dużej powierzchni do jej instalacji. Nie warto upierać się na wannę, która w małych łazienkach i tak nie będzie tak duża, jak sobie wymarzymy. Ewentualnym rozwiązaniem jest wybór wanny z prysznicem – wówczas możemy zaspokoić potrzeby wszystkich domowników, preferujących zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie.

Lustro i dobre oświetlenie łazienki to podstawa!

Lustro sprawdza się nie tylko funkcjonalnie w łazience, ale również pełni funkcję dekoracyjną. Świetnie powiększa jej wnętrze i sprawia, że staje się ono przestronne. Lustro najlepiej umieścić tuż nad umywalką – to sprawdzone i uniwersalne miejsce.

Dobre oświetlenie to podstawa w łazience. Dlaczego? Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w domu, które dodatkowo nie posiada okna. Warto więc zainwestować w dobre oświetlenie, które zastąpi dopływ naturalnego światła. Dobrym rozwiązaniem jest montaż halogenów w suficie, które nie ograniczają miejsca jak w przypadku tradycyjnych żyrandoli. Dodatkowo można również zamontować nad lustrem oświetlenie, które sprawdzi się przede wszystkim podczas porannej i wieczornej toalety, a także podczas wykonywania makijażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here