Budowa własnego domu to inwestycja obarczona wielkim ryzykiem oraz bardzo czasochłonna. Nierzadko budowa domu rozciąga się na wiele lat. Napotykamy wiele trudności, które nie przyszły nam do głowy, gdy zaczynaliśmy realizować marzenie o posiadaniu własnego kąta.

Z pewnością wielu młodych ludzi, zaczynających przygodę z budowaniem własnego domu, ma jeszcze dziadków, którzy szczycą się tym, że wybudowali dom własnymi rękami. Chętnie dzielą się oni historiami o tym, jaką przyniosło im to satysfakcję, ale i o tym, ile przysporzyło problemów.

Żyjemy w czasach szybkości. Wiąże się to nie tylko z większym tempem życia i doświadczania, ale także szybszą potrzebą zaspokajania potrzeb. Niewiele osób jest w stanie zaakceptować perspektywę wieloletniego oczekiwania na możliwość wprowadzenia się do własnego domu.

Rozwiązaniem problemu może być zlecenie wykonania prac firmie budowlanej, posiadające odpowiednie doświadczenie oraz sprzęt i zasoby ludzkie, umożliwiające postawienie domu w szybkim czasie.
Wybór odpowiedniej firmy najlepiej poprzedzić odpowiednio dokładnymi poszukiwaniami. Wiele przedsiębiorstw budowlanych oferuje swoje usługi, ale nie wszystkie cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Trzeba więc wybierać rozważnie i na spokojnie. Zmiana wykonawcy w trakcie budowy budynku jest czymś, czego lepiej uniknąć. Jeśli poprzednia firma dopuści się szeregu poważnych błędów będziemy mieli trudność ze znalezieniem fachowców, którzy zechcą podjąć się ich poprawy. Jeśli pojawią się problemy ze źle wykonanymi fundamentami praca może stanąć w miejscu na wiele miesięcy.

Fundament pod budowę domu jest jego szkieletem i podporą. Źle wykonany będzie powodem wielu nieprzyjemności. Jeśli popęka lub zapadnie się z jednej ze stron może to spowodować uszkodzenia bryły domu, a w najgorszym wypadku jego zawalenie.

Fundament pod dom powinien cechować się najwyższą jakością wykonania. Nie można na nim oszczędzać, jeśli chce się bezproblemowo korzystać z domu przez wiele lat. Remont zaraz po ukończeniu domu, to koszmar spędzający sen z powiek. Powinniśmy za wszelką cenę unikać fuszerek i niedbałości podczas wykonywania fundamentu.

Dodatkowe wzmocnienie fundamentów również się nam opłaci. Pamiętajmy, że bryłę domu zawsze można w miarę łatwo przebudować, ale fundament raz wylany powinien służyć nam jak najdłużej. Warto go też odpowiednio zaizolować, aby nie mieć problemów z przesiąkającą z gruntu wilgocią. Może być ona przyczyną trudnego do usunięcia zagrzybienia albo pęcznienia drewnianych podłóg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here