Pick & Carry, czyli funkcjonalny żuraw samojezdny

0
1774

Nowoczesne żurawie typu Pick & Carry to urządzenia umożliwiające poruszanie się z dużymi ładunkami na wymagającej przestrzeni. Są niezawodne i bezpieczne, a ponadto ekologiczne.

Czym są żurawie Pick & Carry?

Żurawie Pick & Carry to urządzenia pracujące z dużymi ładunkami na niewielkich powierzchniach. Można stwierdzić, że tego typu sprzęty łączą w sobie cechy wózków widłowych oraz żurawi z podporami. Pick & Carry ułatwia pracę w bardzo zróżnicowanych miejscach – w budownictwie, portach, zakładach pracy, a nawet w wojsku. Żuraw samojezdny służy do montażu ścian kurtynowych i umożliwia przenoszenie ładunków na wielu kondygnacjach budynku. Istnieją sprzęty o niewielkiej wadze, które zapewniają transport ładunków cięższych od masy własnej. Ponadto urządzenia mogą być wyposażone w silnik Diesla lub bezemisyjny, ekologiczny silnik elektryczny.

Różnorodność żurawi samojezdnych

Istnieją różne rodzaje funkcjonalnych żurawi samojezdnych. Niektórzy producenci proponują wersje gąsienicowe, inni kołowe, a także samochodowe. Jak zostało wspomniane wyżej, żurawie samojezdne mogą mieć różne rodzaje napędu, czyli elektryczny, mechaniczny lub hydrauliczny. Różni je też długość wysięgnika oraz kąt jego pochylenia, a także maksymalna wartość udźwigu. Istnieją sprzęty o nośności 2,5 ton oraz takie, które przeniosą ładunki o wadze 40 ton. Duża różnorodność żurawi samojezdnych jest ich niewątpliwą zaletą, a możliwość wykorzystania ich do prac w bardzo zróżnicowanych miejscach sprawia, że są wręcz niezastąpione.

Ekologia i bezpieczeństwo w jednym

Urządzenia Pick & Carry to nie tylko ogromna funkcjonalność, ale również bezpieczeństwo i ekologiczna praca. Dzięki zaawansowanym dodatkom i szeregom funkcji możliwa jest nie tylko komfortowa, ale również bezpieczna praca. Maszyny mają ograniczniki, które informują użytkownika o momencie obciążającym. Z tego względu w trakcie pracy nie powinno dojść do żadnych szkód i zniszczeń transportowanego ładunku. Drugą bardzo istotną cechą tego typu sprzętu jest ekologiczna praca. Żurawie jednej z czołowych firm Valla są zasilane akumulatorowo, co umożliwia bezemisyjną pracę. Poza tym o kwestie środowiskowe zadbano w przypadku lakierów i smarów, które również są ekologiczne, z kolei elementy tworzące sprzęt całkowicie podlegają odzyskowi. Ekologiczna praca urządzeń bez wątpienia jest ich zaletą i sprawia, że są tak chętnie wybierane przez inwestorów. Bezpieczeństwo, ekologia i maksymalne osiągi to bez wątpienia takie cechy żurawia samojezdnego, które zostaną docenione przez najbardziej wymagających inwestorów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here