Porozrzucane ubrania i kosmetyki, pościel, która ledwie mieści się w szufladzie pod łóżkiem, albo przedmioty, które zostały przyniesione z innego końca domu i… już zostały. Tak niestety wygląda codzienność wielu osób. Do sypialni trafia wszystko, a ubrania w szafie przewracają się i gubią. Ewentualnie lądują na fotelu. W ten sposób powstaje prawdziwy chaos.

Wszystko wraca na swoje miejsce

To pierwsza zasada, która pozwoli zachować porządek w całym domu, nie tylko w sypialni. Jeśli jakiś przedmiot został przyniesiony z innego pokoju, powinien tam wrócić, gdy nie jest potrzebny. Dotyczy to zarówno książki, albumu ze zdjęciami z wakacji, kubeczka, jak i kremu do rąk, czy dziecinnej zabawki.

Zasada ta powinna obowiązywać każdego z domowników, aby nie doszło do sytuacji, w której wszyscy wszystko przekładają, a mama sprząta i mozolnie odnosi przedmioty na ich docelowe miejsce. Dzięki temu podstawowa przyczyna chaosu zostanie wyeliminowana.

Odpowiednie szafy

Istnieją ubrania, które nosi się każdego dnia, a także takie, które wyciągane są z szafy jedynie raz w roku. Niektórych używamy latem, innych zimą. Ten podział powinien być także zachowany w szafie (albo garderobie), dzięki czemu będzie nie tylko łatwiej znaleźć potrzebną rzecz, ale również utrzymać tam ład. Jeśli ubrania mają określone miejsca, istnieje mniejsza szansa, żeby się pomieszały i pomięły.

Jednak, aby uporządkowanie ubrań było możliwe, niezbędne jest wyposażenie domu w odpowiednie szafy. Oddzielna powinna zostać przeznaczona na podręczne okrycia wierzchnie, inna (lub kilka innych) na wszystkie ubrania codzienne i odświętne. Z kolei w sypialni powinna wylądować podręczna komoda.

Najlepsze komody do sypialni to te, które posiadają kilka szuflad. Dzięki nim bielizna dzienna oraz nocna zostaną rozdzielone. Dodatkowo panie mogą z łatwością przechowywać tam takie rzeczy, jak na przykład rajstopy. Posegregowane w odpowiednich przegródkach i koszyczkach nigdy już nie sprawią problemu w postaci porannych, nerwowych poszukiwań.

Wybierając komodę, która oprócz szuflad posiada część z półkami (za drzwiczkami), zdobywamy dodatkowe miejsce na inne sypialniane akcesoria, na przykład pościel czy dodatkowy koc. 

Osoby lubiące czytać przed snem mogą przeznaczyć to miejsce na małą biblioteczkę. Książki stojące na wierzchu mebla wprowadzałyby chaos do sypialni poprzez swoje różne gabaryty i kolory okładek. Schowane nie będą optycznie raziły, a wciąż pozostaną na wyciągnięcie ręki – i po przeczytaniu szybko wrócą na swoje miejsce.

Mniej bibelotów

To ostatnie zadanie dla każdego, kto chce uporządkować wnętrze swojej sypialni. Pamiątki są ładne, miłe, budzą wspomnienia – ale niestety również potrafią „zagracać” pokój i niszczyć jego harmonijny wygląd. Dlatego w celu uporządkowania sypialni lub innego pomieszczenia, należy możliwie zmniejszyć ich ilość, na przykład chowając do szafki. Jeśli chcemy je zostawić na widoku, lepiej przeznaczyć dla nich jeden „kącik wspomnień”, pozwalając, by pozostała przestrzeń była wolna i uporządkowana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here