Sufit podwieszany składa się z paneli lub płyt, które umieszcza się kilkanaście centymetrów poniżej sufitu masywnego. Jest on mocowany na konstrukcji nośnej, którą relatywnie łatwo zbudować i w razie potrzeby zdjąć. Sufity podwieszane są szczególnie przydatne w biurach i w mieszkaniach w nowoczesnym budownictwie. W domach jednorodzinnych stosowane są często w salonie lub kuchni, po to aby zagłębić w nich oprawy oświetleniowe.
Zalety podwieszanych sufitów
Podwieszany sufit ma walory estetyczne, ponieważ zakrywa nieestetyczne elementy (np. rury, belki), które w przeciwnym razie byłyby odsłonięte. Przestrzeń pomiędzy sufitem masywnym a sufitem podwieszanym może być również używana do dyskretnego prowadzenia przewodów, kabli, rur i systemów wentylacyjnych w całym budynku.
Dzięki sufitowi podwieszanemu można łatwo uzyskać dostęp do tych instalacji.
Warto pamiętać o tym, że:
- sufity podwieszane są szybkie w montażu i łatwe do usunięcia;
- jeśli budżet na renowację jest niski, instalacja sufitów podwieszanych może pomóc zaoszczędzić pieniądze;
- sufity podwieszane są tworzone przy użyciu takich materiałów, które doskonale nadają się zarówno do stosowania w budynkach komercyjnych, jak i mieszkalnych;
- są łatwym rozwiązaniem do montażu świateł, głośników, otworów wentylacyjnych i innych opraw sufitowych;
- w przypadku pożaru, odporne na ogień sufity podwieszane mogą zapewnić do jednej dodatkowej godziny ochrony.
Więcej informacji dotyczących tego, w jaki sposób i przy wykorzystaniu jakich materiałów tworzy się podwieszane sufity, znajduje się na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.
Inne informacje
Materiały do sufitu podwieszanego można znaleźć w prawie każdym sklepie budowlanym, jednak często są one dostępne osobno. Warto więc zdecydować się na zakupy u takiego producenta, który zapewni wszystkie niezbędne elementy w postaci jednego zestawu. Dzięki temu praca będzie o wiele szybsza a powstała zabudowa bezpieczna dla mieszkańców i użytkowników pomieszczenia.