Miejsca takie jak kawiarnie i restauracje powinny nie tylko oferować smaczną kuchnię – równie ważne jest przyjemne w odbiorze i funkcjonalne wyposażenie lokalu. Przyjazne otoczenie w restauracji sprawia, że chętniej odwiedzają ją goście. Co ma wpływ na właściwą aranżację wnętrz kawiarnianych i restauracyjnych?

Co wziąć pod uwagę aranżując lokal?

Projektując wnętrze usługowe, powinno się wziąć pod uwagę wielkość metrażu do dyspozycji, przyjętą koncepcję gastronomiczną oraz wybór odpowiednich kolorów ścian i podłóg. Należy także wybrać odpowiednie meble do restauracji oraz uzupełniające przestrzeń gustowne dodatki.

Barwy odgrywają istotną rolę w budowie odpowiedniego nastroju. Obecne trendy wnętrzarskie nawiązują do natury i kolorów ziemi. W opozycji pozostają modne od kilku sezonów stonowane szarości. Z kolei intensywne barwy stosowane są częściej jedynie w ramach przełamania gotowej aranżacji, m.in. przez zaakcentowanie wybranej ściany, elementów dekoracji czy mebli.

Jedną z istotnych kwestii branych pod uwagę przy projektowaniu wnętrza jest wybór odpowiednich mebli do restauracji. Znaczenie ma wiele czynników, takich jak ich rozmiar, wygląd, jakość wykonania i zastosowanych materiałów, dopasowanie mebli do obranej koncepcji oraz posiadanego metrażu lokalu, a także użyteczność dla klienta i personelu.

Jak stworzyć przyjemne wnętrze w lokalu?

W niektórych wnętrzach ludzie czują się dobrze i chcą do takich miejsc wracać ponownie. Oczywistą kwestią decydującą o tym w głównej mierze jest pyszne i zdrowe jedzenie, jednak równie ważne jest otoczenie, w którym jest ono podane. Modne od dłuższego czasu aranżacje w stylu industrialnym cały czas mają się dobrze. Bazują one na pomieszczeniach pofabrycznych, a urządzanie lokalu w tym stylu wpisuje się w obecny trend na tworzenie miejsce uniwersalnych. Meble na metalowej podstawie z olejowanym blatem z litego drewna, lampy w stylu industrialnym, stonowane kolory oraz stosowanie naturalnych materiałów jak metal, drewno, czy cegła to tylko niektóre z jego atrybutów.

Innym cenionym na świecie stylem jest styl skandynawski, zakładający minimalistyczne podejście w kwestii aranżacji domów, mieszkań, jak również lokali usługowych. Stonowane barwy beżu, szarości czy złamanej bieli tworzą znakomite tło dla kolorowych dodatków i mebli pochodzących z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Współcześnie coraz chętniej wybierane są designerskie meble od młodych twórców, którzy zachwycając doskonałym rzemiosłem, tworzą przedmioty ponadczasowe, piękne i praktyczne.

Jak widać, wybór mebli do restauracji wiąże się z podjęciem kilku ważnych decyzji. Jeśli zależy nam na powrocie zadowolonych klientów, zadbajmy o to, aby nasz lokal stał się bezpieczną przystanią w codziennej walce z wyzwaniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here