Typy drzwi balkonowych – które wybrać?

0
2362

Drzwi balkonowe w mieszkaniu lub domu zagwarantują, że pomieszczenie, w którym się znajdują będzie jasne i odpowiednio doświetlone. Okno balkonowe w salonie pozwala cieszyć się pięknymi widokami w czasie wspólnego spędzania czasu, z kolei w sypialni – pozwala na nieograniczone możliwości aranżacyjne wnętrza: od romantycznych i przytulnych, długich firan po minimalistyczne rolety plisowane. W ofercie Ekoplast dostępne są następujące rodzaje drzwi balkonowych: unoszono-przesuwne HST, przesuwne HST lub Multi-sliding, przesuwno-uchylne PSK, harmonijkowe, aluminiowe HKS i HST oraz aluminiowe rozwierne z progiem. Sprawdźmy, czym się charakteryzują.

Drzwi balkonowe od Ekoplast unoszono-przesuwne HST i przesuwno-uchylne PSK

Czy istnieją bardzo duże i jednocześnie bardzo stabilne  drzwi balkonowe wykonane z PVV? Tak, dostępne są w ofercie Ekoplast ( https://ekoplast-group.com/pl/ ) jako model drzwi unoszono-przesuwnych HST. Są to okna stworzone do domów – idealne będą  pasować do pomieszczeń z wyjściem na taras lub bezpośrednio do ogródka. Ich skrzydło może mieć nawet 3 metry długości – co oznacza nieograniczony dostęp światła dziennego do pokoju! To nie są zwykłe „drzwi od balkonu”, są to  ogromne przeszklenia, które nie zajmują powierzchni dzięki suwanym skrzydłom oraz gwarantują wysoką szczelność. Można je dowolnie konfigurować, a każde skrzydło będzie dawało możliwość niezależnego otwarcia. Dla mniejszych, dwuskrzydłowych drzwi balkonowych przygotowano drzwi przesuwno-uchylne PSK, które pozwalają na oszczędność powierzchni. W tym modelu skrzydła przesuwają się równolegle do siebie po szynie. Będzie to idealne rozwiązanie do wnętrz, w których liczy się zagospodarowanie każdej płaszczyzny.

Drzwi przesuwne HST i Multi-sliding

Drzwi przesuwne HST i zabudowa balkonów tym rozwiązaniem oznacza zaskakujące parametry termoizolacyjne pod względem przenikania ciepła. Takie okna mają nowoczesny wygląd i nadają wnętrzom klasy. Multi-sliding w drzwiach przesuwnych oznacza kilka skrzydeł, umieszczonych w odrębnych torach, dzięki czemu mogą zsuwać się jedne na drugie. To rozwiązanie Ekoplast jest wspaniałą oszczędnością miejsca przy zapewnieniu maksymalnego dostępu do światła dziennego.

Drzwi harmonijkowe Ekoplast

Drzwi z PVC mogą także przybrać formę harmonijki. System okien przesuwno-składanych rekomendowany jest nie tylko do balkonów i tarasów, ale również do zabudowy coraz popularniejszych ogrodów zimowych. Ponadto, drzwi harmonijkowe dobrze komponują się ze standardowymi modelami okien.

Drzwi aluminiowe – teraz także rozwierne

Aluminiowe okna Ekoplast cechuje wyjątkowa smukłość i szerokie możliwości rozwiązań progowych. Drzwi aluminiowe będą doskonałym rozwiązaniem do okien balkonowych, które z uwagi na pewne ograniczenia nie pozwalają na zastosowanie okien drewnianych lub PVC. Ten model drzwi balkonowych sprawdzi się w kreatywnych zagospodarowaniach przestrzeni wokół domu.

Wszystkie modele okien Ekoplast charakteryzują się cichą, płynną pracą, wysoką jakością wykonania oraz ponadprzeciętnymi parametrami termoizolacyjnymi.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here