Styl minimalistyczny w architekturze wnętrz utrzymuje się w modzie już od wielu lat. Za to bardzo nieśmiało i niepewnie w projekty aranżacyjne wkrada się na powrót sympatia do wnętrz bogatych, zabudowanych, wyposażonych w wiele różnorodnych drobiazgów i ozdóbek. Miłośnicy minimalizmu nazywają takie wnętrza wręcz graciarnią, z kolei ich fani mówią o bogatym i swojskim charakterze takiej przestrzeni.

Wszystko pod ręką

Wnętrza, gdzie wszystko skumulowane jest na małej powierzchni, ściany zabudowane meblami lub dekoracjami, a podłogi wyłożone dywanami, są wbrew pozorom bardzo praktyczne. Wszystko znajduje się w nich pod ręką, nie trzeba niczego szukać, a niezbędne przedmioty i akcesoria zawsze są na miejscu. Warunkiem utrzymania tej praktyczności jest dbanie o porządek i odkładanie rzeczy tam, gdzie poprzednio leżały. To doskonałe rozwiązanie dla osób wiecznie zabieganych i roztargnionych, ponieważ zabudowane wnętrza wprowadzają w ich funkcjonowanie duże ułatwienie.

Dobre dla małych wnętrz

Bogactwo aranżacyjne pomieszczeń najlepiej sprawdza się w małych i ciasnych wnętrzach. Takie pomieszczenia z zasady projektuje się „na bogato” a więc maksymalnie zabudowane i z wykorzystaniem każdego wolnego miejsca. Projektowanie wnętrz wykonywane przez https://www.interior-artstudio.pl/ z tego segmentu to przede wszystkim umiejętne połączenie funkcjonalności z elegancją i klasą, co uzyskuje się poprzez właściwe dobranie kolorów. To one przez swój kontrast sprawiają, że pomieszczenie może wydawać się większe a tym samym jego zabudowa aż tak bardzo nie rzuca się w oczy.

Kameralna, rodzinna atmosfera

Niezależnie od wybranego stylu aranżacyjnego i dekoracyjnego dobry architekt wnętrz zawsze będzie dbał o to, aby przygotowywane przez niego pomieszczenia mieszkalne były ciepłe, kameralne i rodzinne. Ten efekt najłatwiej uzyskać właśnie w zabudowanych, bogatych pod względem dekoracji wnętrzach. Można go też osiągnąć w domach zaprojektowanych wedle minimalistycznej i bardzo oszczędnej mody, ale jest to o wiele trudniejsze. Sam efekt też nie wygląda wtedy aż tak dobrze, a aranżacja tego typu szybko się nudzi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here