Szklane tarasy – jak zrealizować projekt marzeń?

0
2466

Wielu posiadaczy domów jednorodzinnych marzy o nowoczesnym tarasie. Szczególnie w okresie letnim taka konstrukcja cieszy najbardziej i staje się najchętniej uczęszczanym miejscem. Posiadanie tarasu wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami. Chwile spędzone z najbliższymi przy aromacie kawy i wspólnych posiłkach zwykle zapadają na długo w pamięć. Często decydujemy się na taras również ze względów praktycznych. Dzięki niemu zyskujemy naturalne przedłużenie salonu bądź innych pomieszczeń oraz wolną przestrzeń łącząca świat natury z domowym ogniskiem. Obecny rynek pozwala na wybór dowolnego podłoża oraz konstrukcji doskonale komponującej się z budynkiem. Warto zastanowić się nad wyborem materiałów, które nie tylko będą funkcjonalne, ale posłużą nam również na lata. Taką możliwość dają nam niewątpliwie tarasy aluminiowo-szklane.

SZKLANE TARASY – CO TO TAKIEGO?

Obecnie bardzo trudno jest sobie wyobrazić tworzenie designerskich domów i aranżacji wnętrz z pominięciem szklanych konstrukcji. Szkło choć kiedyś kojarzone z ogromnymi wieżowcami dużych miast, coraz śmielej wkracza w przestrzeń budownictwa mieszkalnego. Składają się na to jego dwie ważne cechy, takie jak funkcjonalność i minimalizm, jako dwa wiodące trendy współczesnej architektury.

Wyjątkowa estetyka oraz duża wytrzymałość szkła sprawia, że doskonale wpisuje się ono w kanony nowoczesnego budownictwa w tym, jako materiał na taras niemalże każdego rodzaju.

Szklany taras to nic innego jak prestiżowa i elegancka konstrukcja, zaprojektowana w oparciu o wiodące trendy. Mimo, że pasuje do wnętrz bardziej nowoczesnych o minimalistycznej aranżacji, będzie dobrze komponował się również z innymi stylami. W zależności jaki efekt chcemy uzyskać możemy nasz taras zadaszyć i zabudować.

Dzięki zadaszeniu szklanemu tarasu możemy cieszyć się odpoczynkiem bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne, takie jak palące słońce czy intensywny deszcz. Nowoczesny szklany taras dba o komfort naszego odpoczynku oraz o podłoże i wyposażenie znajdujące się pod nim. Dzięki temu nasze meble zachowują na dłużej swoją świeżość. Do szklanych tarasów niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich profili, które mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Warto w takim wypadku postawić na aluminium, które ma wyjątkowe właściwości. Szklane tarasy tworzenie z wykorzystaniem aluminium charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością. Łączą w sobie zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne. W odróżnieniu od poliwęglanu, który po pewnym czasie trzeszczy, zachowują trwałość na wiele lat. Nie wymagają też konserwacji, tak jak w przypadku drewna i są łatwe w utrzymaniu czystości.

Szklane tarasy SALGAT

ZABUDOWA TARASU – 97 % SZKŁA

Gdy chcemy w pełni korzystać z naszego przydomowego raju i zdecydowaliśmy się już na zabudowę szkłem, warto przemyśleć decyzję o rozbudowaniu tarasu o dodatkowe ściany boczne oraz systemy przesuwne na wzór tzw. ogrodu zimowego. Dzięki takiej konstrukcji możemy cieszyć się odpoczynkiem na tarasie przez cały rok, również w okresie zimowym, kiedy niskie temperatury zniechęcają do przebywania na zewnątrz. Taras szklany zbudowany w taki sposób jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort oraz lubiących otaczać się roślinnością również w zimie. Taka konstrukcja daje doskonałe możliwości do pielęgnacji i przechowywania kwiatów, potrzebujących konkretnych warunków. Rośliny upiększają wnętrze i pozwalają tworzyć ciekawe i nowoczesne aranżacje.

Tarasy szklane zabudowane w całości pełnią również funkcję osłonową mieszkania zabezpieczając je przed stratami cieplnymi.

Tarasy aluminiowo – szklane to konstrukcje nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo bezpieczne. Do zabudowy wykorzystywane jest szkło laminowane bezpieczne o oznaczeniu VSG. Składa się ono z dwóch tafli sklejonych specjalną folią PVB. W przypadku rozbicia ochrania ona szkło przed rozsypaniem i zatrzymuje odłamki szklane na swojej powierzchni.

Do laminowania można również wykorzystywać szkło hartowane VSG ESG. Poddawane jest ono specjalnej obróbce termicznej, w której szkło ogrzewa się do temperatury ok. 600 stopni Celsjusza, a następnie schładza zimnym powietrzem.

Znaną i cenioną firmą zajmującą się profesjonalnym doradztwem i montażem konstrukcji aluminiowo-szklanych jest firma Szklane Tarasy SALGAT – https://salgat.pl/oferta/zabudowy-tarasow.

TARASY SZKLANE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC WYKONAWCĘ?

Dokonując wyboru wykonawcy warto zwrócić uwagę na opinie firmy zajmującej się montażem, szczególnie na te, które są zamieszczone na różnych stronach internetowych. Klienci zazwyczaj dzielą się swoimi spostrzeżeniami po zakończeniu prac nie tylko w sieci, ale również wśród znajomych. Często mamy też okazję podpatrzeć u sąsiada jak została wykonana dana usługa i ewentualnie zdecydować się na wybór tego samego wykonawcy.

Warto polegać na opinii bliskich znajomych bądź rodziny, która skorzystała z usług danej firmy i zobaczyć efekty jej pracy. Drugą istotna kwestią jest cena. Najlepiej wcześniej zrobić rozeznanie wśród kilku usługodawców, by nie narazić się na niepotrzebne koszty. Wszystkie decyzje powinny być przemyślane i rozłożone w czasie tak, aby pośpiech nie stał się naszym złym doradcą. Cierpliwość jest również wskazana w przypadku długiego terminu realizacji. Wykonawcy, którzy mają wiele zleceń, zwykle nie wykonują pracy od ręki. Przygotowanie, obróbka materiałów i montaż wymaga precyzji i czasu. Warto więc go czasem poświęcić i poczekać na swoją kolej. Należy również pamiętać, że profesjonalne i uczciwe firmy zajmują się nie tylko dokładnym i solidnym montażem, ale również doradztwem. Zdarza się, że nie mamy wystarczającej wiedzy bądź pojawiają się nam pewne nurtujące pytania. Pracownik fachowej firmy nie tylko rozwieje nasze wątpliwości, ale może podsunąć ciekawe pomysły, które pomogą zmniejszyć całkowity koszt zlecenia i zaoszczędzić trochę środków. To właśnie innowacyjność jest wyznacznikiem dobrych usługodawców. Niektórzy fachowcy mają swoje przyzwyczajenia i niechętnie zapoznają się z nowymi rozwiązaniami. W przypadku nowoczesnych konstrukcji warto więc stawiać na ekipę, która mimo dużej wiedzy wciąż się doszkala, wprowadzając do swoich usług nowości rynkowe i podejmując się trudnych zadań, które traktuje jako wyzwania. Odpowiedzialna firma powinna wykonać nie tylko dobrze swoją pracę, ale również dać pisemną gwarancję, na wykonaną usługę. W przypadku montażu konstrukcji aluminiowo-szklanych warto pomyśleć o podpisaniu umowy jeszcze w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu znacznie skraca się czas oczekiwania na montaż. Zdarza się jednak, że z decyzją o zabudowie tarasu czekamy, aż do wiosny. Wtedy ostateczny termin postawienia konstrukcji może znacznie się wydłużyć. Realizacja zlecenia w okresie jesienno-zimowym daje gwarancję, zakończenia prac jeszcze przed sezonem letnim, kiedy korzystamy z tarasu najczęściej. Poza tym w sezonie zimowym firmy przygotowujące materiał mają sprawniejsze terminy realizacji i dostaw potrzebnych komponentów. Wszystkie te czynniki usprawniają pracę nad montażem tarasu naszych marzeń.

Chociaż budowa odpowiedniego tarasu wymaga podjęcia wielu decyzji i pracy, wato w pełni zaangażować się w proces jego tworzenia. Na końcu tej drogi zwykle uzyskujemy satysfakcjonujący rezultat, którym będziemy mogli się cieszyć razem z najbliższymi.

Dzięki konstrukcjom aluminiowo-szklanym możemy uzyskać taras naszych marzeń, który posłuży nam na lata.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here