Świeczniki szklane – elegancka i ponadczasowa dekoracja

0
2426

Wyposażenie sal, restauracji i hoteli należy dobierać bardzo ostrożnie. Dekoracje muszą być jednocześnie eleganckie, ale również uniwersalne. Dlatego tak często wykorzystuje się ozdoby ze szkła, które są doskonała bazą dla różnorodnych ozdób. Idealnie wpasowują się w każdą stylistykę! Sprawia to, że sala restauracyjna staje się miejscem idealnym do organizacji zabawy weselnej, spotkań, balów i uroczystości.

Świeczniki do restauracji i hotelu – jakie wybrać?

Na uwagę dekoratorów zasługują przede wszystkim świeczniki szklane. Zachęca przede wszystkim wielość opcji ich wykorzystania. W zależności od dodatków, świeczniki szklane zyskują odmienny charakter. Świeczniki w formie kielichów na długiej nóżce, w zestawieniu z białymi świecami, stanowią dekorację elegancką. Taka ozdoba prezentuje się idealnie na zabawie w stylu glamour, w zestawieniu z luksusowymi materiałami. Ponadto, odpowiednie uformowane szkło swoim wyglądem przypomina kryształ. Dzięki temu, idealnie komponuje się ze zdobieniami sali – kryształowym lub szklanym żyrandolem oraz zastawą. Świeczniki wykonane ze szkła są również bazą idealną, w przypadku stylistyki rustykalnej czy folkowej. W jaki sposób można wykorzystać świeczniki?

Botaniczne dekoracje z wykorzystaniem świeczników

Możliwości wykorzystania szklanych świeczników jest tak dużo, jak wiele jest pomysłów dekoratorów. Świeczniki szklane mogą posłużyć nawet jako doniczka lub flakonik na kompozycję z kwiatów ciętych! Często spotykaną formą zdobień z użyciem świeczników, jest połączenie ich tradycyjnej funkcji z nowatorskimi dodatkami. Dno świecznika można na przykład wymościć mchem, a następnie ułożyć na nim dobrze zabezpieczoną świeczkę. Szklane naczynie często wypełniane jest kompozycją sztucznych lub żywych gałęzi i kwiatów. Warto umiejscowić obok siebie zarówno świeczniki ze świecą, jak też te wykorzystane w całości jako dekoracja kwiatowa. W przypadku stylistyki eleganckiej i wyrafinowanej, w świecznikach umieścić można dekoracje złote lub srebrne. Minimalistyczną, lecz efektowną propozycją jest także zestawienie świeczki z dekoracyjnymi kamyczkami. Wspaniale prezentuje się połączenie kremowej świecy i podłoża z piasku. Taka dekoracja kojarzy się z wybrzeżem i błogim odpoczynkiem nad morzem. Jest to więc doskonała opcja, jeśli wystrój ma sprzyjać relaksowi. Świeczniki ze szkła można stosować jako podstawę do wielu dekoracyjnych zestawień, ponieważ przejrzyste szkło ma charakter uniwersalny. Dlatego często wybierane są świeczniki eleganckie, lecz proste. Na uwagę zasługują jednak również propozycje bardziej wyrafinowane, estetyką przypominające zastawę kryształową. Wybór jest uzależniony od stylistyki wnętrza i planowanych wydarzeń.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here