Prasy hydrauliczne wysięgowe – czym kierować się przy wyborze?

0
841

Prasy hydrauliczne wysięgowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Skąd ich popularność? Urządzenia tego rodzaju umożliwiają wykonywanie różnorodnych czynności między innymi kucia czy tłoczenia. Dzięki temu mogą pracować one na wielu materiałach. Jeśli poszukujesz tego rodzaju pras, warto znaleźć sprawdzonego producenta, który tworzy sprawne i bezpieczne maszyny.

Pamiętaj, że prasa musi nie tylko dobrze działać. Musi spełniać ona wszystkie niezbędne wymogi i posiadać odpowiednie certyfikaty – także unijne.

W jaki sposób działa prasa hydrauliczna wysięgowa?

Prasy także wysięgowa działają na podstawie popularnego Prawa Pascala. Proces polega na tym, że siła nacisku zostaje zwielokrotniona. Dzieje się to dzięki stałemu ciśnieniu, które znajduje się w układzie zamkniętym. Każda prasa hydrauliczna wysięgowa posiada ponadto dwa cylindry wypełnione olejem, zakończone tłokami.

Kiedy działamy na tłok, który pełni funkcję pompy zwielokrotniamy siłę, która działa na tłok roboczy. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie różnorodnych cięć czy kuć przy pomocy tych urządzeń.  Proces jest prosty dzięki czemu w krótkim czasie można przystosować pracownika do pracy z prasą hydrauliczną wysięgową.

Urządzenia tego rodzaju są popularne nie tylko ze względu na prostotę działania. Ważne jest ich szerokie zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Prasy znajdziemy między innymi w przemyśle blacharskim, motoryzacyjnym, a nawet lotniczym.

Jak wygląda prasa hydrauliczna wysięgowa?

Budowa pras hydraulicznych wysięgowych tak jak ich działanie jest prosta. Korpus urządzenia charakteryzuje się tym, że wygląda jak litera „C”. Umożliwia to pracownikom szybki i łatwy dostęp do tzw. stołu roboczego. Proste dojście do stołu to duży plus, szczególnie w przypadku pracy z tak dużymi i niebezpiecznymi elementami jak np. metale, blachy czy drewno.

Działanie pras hydraulicznych wysięgowych umożliwia wykonywanie czynności takich jak sztancowanie, tłoczenie, kucie czy prasowanie. Prasy hydrauliczne wysięgowe są zależne od tego jaka siła nacisku ma wykonać pracę. Na rynku dostępne są prasy, które wykonują nacisk od siły 10 do nawet 350 ton Prasa wysięgowa pozwala na wycinanie otworów w różnorodnych materiałach. Oprócz metalu czy blach świetnie sprawdzi się np. przy obróbce folii, płyt, papieru, a nawet owoców.

Czym kierować się przy wyborze prasy?

Pierwszym czynnikiem, który ma wpływ na zakup prasy jest siła nacisku, którą urządzenie będzie musiało wykonać. Kolejnym jest producent, który zajmuje się produkcją pras hydraulicznych wysięgowych. Ważne aby przed zakupem dokładnie zapoznać się daną firmą, opiniami na jej temat i co najważniejsze produktem.

Prasy wysięgowe muszą być w dobrym stanie i co najważniejsze muszą być bezpieczne dla twoich pracowników oraz dla środowiska naturalnego. Dlatego muszą posiadać one stosowne certyfikaty i gwarancje jakości. Pamiętaj, że prasy muszą spełniać nie tylko polskie wymogi ale także te zgodne z prawem europejskim.

Treść przygotowana przy współpracy z https://rotorprasy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here