Folia aluminiowa znana jest dzisiaj na całym świecie. Wykorzystuje się ją nie tylko w kuchni, ale również do wielu innych codziennych oraz tych mniej typowych zadań. Czy pomyślałbyś, że folii aluminiowej można użyć podczas remontu? Dla nas nie było to takie oczywiste! W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób prawidłowo używać folii aluminiowej oraz w jakich sytuacjach możesz ją wykorzystać. Zapraszamy!

W jaki sposób używać folii aluminiowej i czego pod żadnym pozorem nie należy z nią robić?

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań, ale tym najbardziej powszechnym jest wykorzystywanie jej w kuchni. Wiele osób, które korzystają z niej na co dzień, nie zwracają nawet uwagi na pewien bardzo ważny szczegół – folia aluminiowa posiada dwie różne strony. Z jednej strony jest ona matowa, a z drugiej błyszcząca. Część osób, nie zastanawiała się jednak nad znaczeniem takiego zabiegu. Okazuje się jednak, że każda ze stron ma odrębne właściwości, które są niezwykle przydatne podczas przygotowywania posiłków lub ich przechowywania.

  • Błyszcząca strona – zatrzymuje ciepło, pełni funkcję izolacyjną. Doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania potraw w piekarniku, a także, jeżeli po przygotowaniu dania chcemy utrzymać jego temperaturę przez dłuższy czas. Wówczas wystarczy przykryć lub zawinąć jedzenie błyszczącą stroną do wewnątrz.
  • Matowa strona – chroni przed nagrzewaniem, w związku z czym sprawdza się doskonale do przechowywania żywności w lodówce lub do pakowania kanapek. Zawinięcie przygotowanej potrawy matową stroną do wewnątrz sprawi, że zachowa ona świeżość przez dłuższy czas.

Pamiętaj o tym, aby folii aluminiowej nigdy nie łączyć z produktami o charakterze kwaśnym, ani nie przykrywać nią metalowych naczyń. Pod żadnym pozorem nie powinieneś również używać jej w kuchence mikrofalowej.

Co jeszcze można zrobić przy pomocy folii aluminiowej?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, folia aluminiowa sprawdzi się świetnie nie tylko w kuchni, ale również podczas remontu. Wystarczy obłożyć nią klamki lub inne niewielkie elementy, aby uchronić je przed zachlapaniem farbą. Możesz także wykorzystać ją do wyłożenia tacki na farbę. Dzięki temu nie trzeba będzie jej myć po użyciu.

Innym rozwiązaniem z folią aluminiową w roli głównej jest czyszczenie zabrudzeń. Jeżeli nie możesz doczyścić jakiejś powierzchni – zrób kulkę z folii, a następnie pocieraj nią w określonym miejscu. Uważaj jednak na delikatne i wrażliwe powierzchnie, ponieważ mogą one zostać porysowane. Folią aluminiową doskonale wyczyścisz również srebrną biżuterię. Doskonale sprawdzi się także podczas prasowania. Zastosowań folii aluminiowej, którą znajdziesz na stronie internetowej https://www.stella.com.pl/, jest wiele, a jeżeli masz na uwadze wszystkie środki bezpieczeństwa – w jej wykorzystaniu ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here