Na co zwrócić uwagę przy wyborze tablic?

0
1412

Tablice to niepozornie wyglądające urządzenia, które od setek lat stanowią ważny element każdej placówki oświatowej na świecie. Jednak możliwości tablic wykraczają zdecydowanie poza element naukowy. Przykład? Proszę bardzo – możemy jej użyć w domu, zapisując na niej domowe obowiązki. Może to być miejsce na artystyczne wymysły dzieci czy pomoc naukowa przed trudnym sprawdzianem czy kolokwium. Co więcej, możliwości tablic są niesamowite w przestrzeni biurowej. Spotkania biznesowe, prezentacje, szkolenia czy burze mózgów – wszędzie tam przydadzą się np. tablice białe suchościeralne. Co więcej, istnieje cała gama tablic przenośnych tzw. Flipchartów, które dotrą wszędzie tam, gdzie potrzebna jest przestrzeń do pisania.

Tablice, producent i sklep

Pierwszą kwestią, którą powinniśmy robić za każdym razem, kupując cokolwiek w sklepie internetowym, jest przede wszystkim sprawdzenie opinii – na portalach takich jak ceneo.pl czy allegro.pl. To z pewnością ograniczy możliwości potencjalnego oszustwa. Co więcej, warto zwrócić uwagę na opcję personalizacji produktu. Niektóre sklepy nie robią żadnego problemu i można dobrać dowolny typ tablicy w dowolnym rozmiarze. Co więcej, dobre sklepy dają długoletnie gwarancje (nawet 10 lat).

Drugą kwestią jest sama trwałość tablic. Sami musimy o nie dbać i zdecydowanie najbardziej niezawodne i najmniej problematyczne są tablice białe. Zwykle otrzymujemy na nie długoletnie gwarancje, a samo użytkowanie sprowadza się do pisania markerami i ich wymiany co jakiś czas. Dopóki używamy suchej ścierki do zmazywania, to nie powinno się nic złego dziać. Jeśli kupujemy tablice stacjonarnie, to patrzmy na opinie internetowe – obecnie z łatwością znajdziemy charakterystykę każdego produktu i każdego producenta.

Certyfikaty zgodności – przykład marki Memoboards

Certyfikaty zgodności są dokumentami wystawianymi przez wytwórcę danego wyrobu albo jego upoważnionego przedstawiciela. Certyfikat jest prawnie wiążącym przyrzeczeniem, które stwierdza zgodność wyrobu z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej.

Dokumenty są zapewnieniem jakości i dobrego wykonania produktów. Jednym z przykładów dla producentów tablic jest sklep tableo.eu, który posiada certyfikaty zgodności marki Memoboards. Certyfikaty wystawione są w 4 językach (polski, angielski, niemiecki, rosyjski):

  • Certyfikat Zgodności Z/8/19/BE – dotyczy tablic wiszących
  • Certyfikat Zgodności Z/7/19/BE – dotyczy tablic wolnostojących.

Certyfikaty Zgodności zostały wydane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.. Certyfikaty potwierdzają zgodność z normą PN-EN 144434:2010 co oznacza, że wyroby spełniają ściśle określone wymagania ergonomiczne, techniczne i bezpieczeństwa.

Wszystkie certyfikowane produkty są oznaczone Znakiem Bezpieczeństwa B. Znak B znajdzie się na każdej etykiecie/instrukcji montażu, która jest dołączana do każdej tablicy. Znajdziemy go również w materiałach promocyjnych i marketingowych czy na witrynie internetowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here