Wszyscy zdecydowanie idziemy z duchem czasu, a wraz z naszym rozwojem, zmieniają swoje oblicza również otaczające nas przestrzenie i mieszkania. Nic dziwnego, że nasze domy, jak również naszych bliskich i przyjaciół nie wyglądają już tak samo jak, chociażby, aby daleko nie szukać – jakieś dziesięć, piętnaście, czy dwadzieścia lat temu. Wraz z postępującą informatyzacją coraz większe znaczenie w naszych domach zdobywają też różnorakie sprzęty RTV, takie jak zestawy grające, komputery, telewizory, tablety, czy konsole do gier (nie mówiąc już o całej masie elektronicznego sprzętu fitness, czy ułatwiającego lub monitorującego trening). Dziś trzeba sobie odpowiedzieć przy tym wszystkim na pytanie, jak dobrze ten cały sprzęt rozmieścić w nierzadko skromnym powierzchniowo mieszkaniu!

Warto zacząć od kwestii lokalizacji telewizora, bez którego życia z pewnością nie wyobraża sobie życia przeciętny, statystyczny Polak. Otóż, mówiąc o prawidłowym ulokowaniu telewizora od razu wchodzimy w rozważania, czy zainwestować w szafki pod telewizor. Jest to ruch rozsądny, gdyż postawienie telewizora, nawet sporego, ciekłokrystalicznego ekranu właśnie na tego rodzaju szafce, znakomicie ułatwia zarządzanie przestrzenią oraz pomaga również odpowiednio zmieścić wszystkie towarzyszące telewizorowi sprzęty, takie jak kable, płyty czy innego rodzaju opakowania albo pady od znajdującej się nieopodal konsoli.

Druga z ważnych zasad odnośnie ulokowania w domu sprzętu elektronicznego głosi, że jakość jest ważniejsza niż ilość, zatem raczej wszelkiego rodzaju stoły i stoliki powinniśmy zostawić wolnymi od zalegających urządzeń typu ładowarki, kontrolery, elektroniczne ramki na zdjęcia czy telefony. Ich miejsce nie powinno być bezpośrednio na blacie stołu, no chyba że stanowią one (jak na przykład myszki czy tablety graficzne) nieodłączne narzędzie naszej pracy, a dany stolik jest przez nas wykorzystywany właśnie na cele zawodowe. Wtedy jak najbardziej, wręcz zalecane – ze względu efektywnościowych, jest położenie ich blisko, na wyciągnięcie ręki. W pozostałych jednak przypadkach lepiej trzymać je na swoich miejscach, chociażby w użytecznych, ładnie zaprojektowanych organizatorach (bądź inaczej: organizerach) przestrzeni domowej.

Trzecia i najważniejsza rada – ulokujmy naszą domową elektronikę tak, aby możliwie łatwym było jej regularne czyszczenie, w tym odkurzanie. Drobinki kurzu, zwłaszcza w domu, mają to do siebie, że z olbrzymią łatwością lgną do wszystkich urządzeń elektronicznych, zwłaszcza do drukarek, komputerów stacjonarnych, wież, wzmacniaczy głośników i zasilaczy, co nie tylko znacznie pogarsza ich stan wizualny, ale w niektórych wypadkach może również prowadzić do przegrzania i awarii, nie mówiąc już o tak skrajnych przypadkach, jak pożary. Pamiętajmy zatem o pilnowaniu porządku i odkurzaniu sprzętów RTV, a nic nie zmobilizuje nas do tego lepiej, jak rozplanowanie przestrzeni domowej w ten sposób, aby sobie te zabiegi bieżącego utrzymania sprzętu grającego i innego w porządku należycie ułatwić.

Reasumując, metod na rozmieszczenie sprzętu elektronicznego w domu jest naprawę sporo, jednak jeżeli mówimy o pewnych fundamentalnych, najważniejszych zasadach, to wśród nich trudno pominąć wspomnianą inwestycję w stosowną, gustowną szafkę pod telewizor, trzymaniu urządzeń z dala od blatów stołowych (chyba, że mówimy o biurku na którym regularnie pracujemy) i o tym, aby lokalizując urządzenia elektryczne, mieć na uwadze potrzebę ich czyszczenia i pozbywania się zalegającego kurzu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here