Ogrzewanie podłogowe, krzywizny pochyłe, dziury w posadzce? To wszystko ma wpływ na odpowiedni wybór podkładu pod panele. Do czego służą poszczególne z nich i który w rzeczywistości wybrać, by wykończona podłoga z paneli służyła przez wiele lat?

Panele to jeden z najtańszych i najprostszych sposobów na odmienienie każdego wnętrza. Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem wzrosła również ilość różnorodnych podkładów. Każdy z nich ma inne właściwości, dlatego przed zakupem warto się z nimi zapoznać. Podkłady zakupić Państwo mogą na: http://bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/listwy-przypodlogowe-podklady-i-akcesoria-do-podlog/podklady-i-izolacja-pod-podlogi

Papier falisty

Jest to najtańszy na rynku podkład ekologiczny, który znajduje coraz więcej zwolenników. Nie sprawdzi się na nierównych i mocno chropowatych powierzchniach, ale zdecydowanie jest jednym z najlepszych podkładów do ogrzewania podłogowego. Długie rolki papieru ułatwiają rozkładanie. Dzięki temu, że jest niebywale cienki, znakomicie przewodzi ciepło. Nie radzi sobie jednak z akustyką i często ulega przerwaniu podczas układania.

Eko płyta

Kolejna ekologiczna odsłona podkładów, która przewodzi ciepło oraz absorbuje dźwięki. Układanie wymaga stworzenia szczelin dylatacyjnych, a dodatkowo nie powinna być stosowana w wilgotnych pomieszczeniach. Potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia folią paroizolacyjną i pyli się podczas docinania, dlatego odradza się ją alergikom.

Korek

Znakomicie wygłusza i absorbuje dźwięk. Niestety jest dość drogi i można go stosować jedynie na bardzo równych posadzkach, inaczej ulegnie zniszczeniu. Jest jednak świetnym rozwiązaniem dla alergików.

Gąbka

Jest to najchętniej wybierany podkład pod panele. Gąbkę łatwo przyciąć i ułożyć. Powinna być rozkładana dokładnie i równomiernie, więc warto ją łączyć za pomocą taśmy. Wymaga to jednak dodatkowej pracy. Sklep internetowy Bricoman oferuje specjalne pianki w kształcie puzzli, które zapobiegają przesuwaniu i przyspieszają pracę. Tu również ważna jest ich trwałość i właściwości. 5 mm gąbki wyrówna niedoskonałości posadzki i zapewni długoletni komfort korzystania z podłogi.

Pianka

Jest cienkim podkładem w rolce, który ma także najniższą cenę. Lepszej jakości pianka idealnie sprawdza się przy równych posadzkach oraz przy wykorzystywaniu ogrzewania podłogowego. Gorszej jakości pianki są bardzo tanie, ale ulegają szybkiej utracie właściwości i wymagają wymiany na nowe.

Oprócz najpopularniejszych podkładów można również znaleźć specjalne maty do podłogówki, czy inny podkład pod panele ze specjalistyczną specyfikacją. Inwestując w podkład wysokogatunkowy, zapewniamy sobie najwyższą jakość i żywotność całej podłogi.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here