Polacy są zainteresowani przede wszystkim mieszkaniami nowymi, czyli tymi, które oferują deweloperzy.

Wpływ na to ma mnóstwo czynników. Przede wszystkim wzrastają nasze oczekiwania względem nieruchomości. Liczy się nie tylko cena, ale przede wszystkim komfort życia. Przecież inwestycja w mieszkanie jest jedną z największych, jakie realizujemy w swoim życiu. Ta ma służyć przez wiele lat, jest doskonałym sposobem na ulokowanie swoich oszczędności. Nierzadko też wspieramy się kredytem hipotecznym. Nie stać nas na to, by wybierać nieruchomości, które nie są zgodne z naszymi potrzebami. Dlaczego najczęściej wybieramy mieszkania w stanie deweloperskim? Sprawdźcie sami.

Mieszkania nowoczesne

Deweloperzy oferują nam mnóstwo nowoczesnych rozwiązań. Weźmy pod uwagę, że mieszkania rynku wtórnym były budowane już jakiś czas temu, nierzadko według starych praktyk z zakresu budownictwa. Dzisiaj bardzo często stawia się nie tylko na wygodę, ale też trwałość czy ekologię. Możemy więc wybierać spośród ofert, które są zgodne z naszą filozofią życia.
Nie da się też ukryć, że mieszkania nowe dostarczają wielu wygód: winda, podziemny parking, portiernia, szereg rozwiązań nowoczesnych, budownictwo zgodne ze światowymi trendami mody. Możemy wybierać te z dużymi oknami albo okazałymi tarasami. W starym budownictwie nie mamy na to szans.

Świetna lokalizacja

Okazuje się także, że to właśnie deweloperzy oferują nam nieruchomości, które powstały w nowych częściach miasta, które cieszą się doskonałą infrastrukturą. Mieszkania na rynku wtórnym nierzadko znajdują się w tych częściach, w jakie się już nie inwestuje. Nowoczesne osiedla to nie tylko same bloki. Wraz z nimi powstają drogi komunikacyjne, centra handlowe, szkoły, przychodnie. To małe miasteczka, które spełniają większość potrzeb mieszkańców. Warto też wiedzieć, że większość polskich miast przeżywa wzmożony rozwój, dlatego też oferowane są w nich coraz lepsze mieszkania. Lublin, Warszawa czy Kraków rozbudowują się i stale poszerzają swoją ofertę na rynku nieruchomości.

Życie zgodne z naszymi oczekiwaniami

Mieszkanie w stanie deweloperskim daje nowym właścicielom ogrom możliwości. Nie jest urządzone, więc wszystko w takiej nieruchomości będzie nowe, dokładnie takie, jak zaplanuje inwestor. Mieszkania na rynku wtórnym bardzo często wymagają generalnego remontu albo zmian, które tylko generują dodatkowe koszty. Nieruchomość od dewelopera rzeczywiście trzeba urządzić, ale prace remontowe są zawsze dokładnie takie, jak wymarzył to sobie właściciel. Przede wszystkim są zgodne nie tylko z trendami mody w kwestii aranżacji mieszkań, ale także w kwestii rozwiązań, jakie wpływają na wygodę mieszkania. Doskonałym przykładem są tzw. inteligentne nieruchomości – na takie nie można liczyć, nabywając nieruchomość na rynku wtórnym.
Pamiętajmy, że to na etapie deweloperskim można przestawiać ściany, dokonywać prac, jakie wiążą się ze zmianą elektryki czy hydrauliki. W mieszkaniach używanych nie ma już takiej możliwości. W ich przypadku nowy właściciel musi zaakceptować stan używanej już nieruchomości albo realizować kosztowny remont, który nie zawsze jest opłacalny, jeśli pod uwagę weźmiemy cenę mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here