Zarówno budowa nowego dachu, jak i prace serwisowe czy konserwatorskie nad starym, wymagają pomocy specjalisty. Nie każda domowa „złota rączka” ma talent i umiejętności do poradzenia sobie z budową dachu, dlatego tak ważne jest wybranie do tego działania doświadczonego specjalisty. Od czego zacząć poszukiwania, jeśli taka inwestycja ma być realizowana na terenie Lublina?

Regionalizacja i niższe koszty za usługi dekarzy

Warto wiedzieć, że w całkowity koszty usług, jakie wykonują firmy dekarskie, zawsze wlicza się również fakt ich dojazdu na miejsce prac. Jeśli zatem mieszkamy w Lublinie, to o wiele taniej wyjdzie skorzystanie z oferty tych dekarzy, który działają w obrębie miasta. Gdyby na plac budowy mieli oni dojeżdżać po sto czy dwieście kilometrów, to cena za ich usługi wzrosłaby nawet dwukrotnie! W dziale dachy Lublin warto więc poszukać firm, jak np. http://dachserwis.com/ które działają lokalnie.

Doświadczenie i reputacja

Drugim czynnikiem pozwalającym na trafiony w dziesiątkę wybór dekarza jest przejrzenie informacji o jego doświadczeniu oraz analiza portfolio. Sprawdźmy, jakie inwestycje dotąd realizowała dana firma i czy można obejrzeć ich zdjęcia. Jeśli takich informacji nie możemy znaleźć nawet na stronie internetowej – warto zapytać dlaczego? Uznani specjaliści zawsze chętnie pochwalą się swoimi dokonaniami.

Co od dekarza można zyskać za darmo?

Część firm dekarskich proponuje w ramach swojej oferty różne darmowe dodatki do usługi. Na przykładzie wspomnianej wcześniej firmy Dach Serwis są to: bezpłatny dojazd do klienta, przedmiar robót, przygotowanie bezpłatnego, i zarazem w pełni profesjonalnego kosztorysu za robociznę i materiały do wykonania pokrycia dachowego itd. Dodatkowo każda firma dekarska powinna służyć klientom (za darmo!) wsparciem w doborze materiałów, tak, by miały one wysoką jakość i pozwoliły na cieszenie się wytrzymałym dachem przez wiele kolejnych lat. Za takie wsparcie, zarówno techniczne, jak i merytoryczne, podczas wykonywania budowy dachu, firma nie powinna już pobierać dodatkowych opłat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here