Firmy prowadzące działalność w zakresie realizacji różnych inwestycji budowlanych często borykają się z potrzebą wymiany maszyn, zakupu nowych i stałego doposażania swojego zaplecza w nowe urządzenia. Od ich posiadania zależy bowiem to, czy będą mogły podjąć się nowych zleceń i jak szybko je wykonają. Niestety, koszty fabrycznie nowych urządzeń są tak drogie, że często znacząco obciążają firmowe budżety. I tu pojawia się rozwiązanie, jakim są aukcje poleasingowe.

Czym są aukcje poleasingowe?

W największym uproszczeniu są to takie aukcje, w których czasie wylicytować można sprawny technicznie sprzęt używany wcześniej przez inne marki, w bardzo atrakcyjnych cenach. Największe firmy budowlane i wypożyczalnie sprzętu budowlanego, regularnie wymieniają swoje urządzenia, przekazując wcześniej posiadane, właśnie na poleasingowe aukcje. Po spłaceniu leasingu maszyna tak ma np. 3-4 lata użytkowania, a więc świetnie sprawdzi się i na kolejne okresy jej wykorzystywania, za to będzie o wiele tańsza. W platformach aukcyjnych jak https://www.klaravik.pl/ szacuje się, że ceny takich maszyn są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze niż nowe, co pozwala młodym, rozwijającym się dopiero firmom na ogromne, zakupowe oszczędności.

Jak wybierać serwisy aukcji poleasingowych?

Budowlane maszyny poleasingowe można kupić w wielu nowoczesnych serwisach aukcyjnych, które funkcjonując w internecie, sprawiają, że nie trzeba nawet na takie zakupy wychodzić z biura. Warto pamiętać, że serwisy te należy przed rejestracją gruntownie sprawdzić i porównać ze sobą, tak, by wybrać ten najlepiej działający, oferujący największą liczbę urządzeń i możliwie najbardziej atrakcyjne ceny.

Ważnym punktem takiego przeglądu jest upewnienie się, czy wystawiane na aukcji maszyny zostały ocenione co do ich jakości i sprawności technicznej przez niezależnego rzeczoznawcę. To pozwoli planującemu zakupy przedsiębiorcy uniknąć konieczności dodatkowych testów maszyny, przeglądów i co za tym idzie – kosztów. Wybierając serwis, obowiązkowo zaleca się też przejrzenie opinii, jakie w sieci wystawili mu dotychczasowi klienci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here