Kupno domu to bardzo ważna decyzja w życiu każdego. Wiąże się to zwykle z zaciągnięciem długoterminowego kredytu hipotecznego, co z kolei oczywiście wiąże się ze sporymi kosztami. Za decyzją o kupnie domu stoi również decyzja o opuszczenie mieszkania w mieście. Aby dokonać takiego wyboru i porzucić codzienne życie w miejskim zgiełku trzeba wielu miesięcy przemyśleń. Niemniej jednak zdecydowanie warto kupić dom na obrzeżach miasta, czy też na wsi i dojeżdżać do pracy do centrum miasta. Jak jednak zabrać się do tego zadania? Jak kupić dom? Jak znaleźć odpowiednie finansowanie?

Kupno domu

Kupno domuW pierwszej kolejności powinniśmy oczywiście znaleźć odpowiedni dla siebie dom. To czy będziemy nasze poszukiwania realizować na rynku wtórnym, czy też na rynku pierwotnym, to już zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Niemniej jednak, aby znaleźć odpowiedni dom dla siebie i dla naszej rodziny, powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie sprawdzić najpopularniejsze portale ogłoszeniowe, jakie możemy znaleźć w internecie. Wszystkie oferty są bardzo wygodnie posegregowane, zgodnie ze swoją ceną, lokalizacją, a także innymi parametrami poszukiwanej przez nas nieruchomości. Oczywiście znajdziemy tutaj również wiele zdjęć domów, a także szczegółowy opisy ofert. Niemniej jednak, jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o wybranym przez nas w domu, to warto skontaktować się ze sprzedającym. Kiedy zdecydujemy się na określony dom, to możemy przystąpić do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny w wybranym przez nas banku.

Wniosek o kredyt hipoteczny

Jak złożyć taki wniosek? Przede wszystkim musimy udać się do placówki bankowej z niezbędnymi dokumentami. Przede wszystkim będziemy potrzebowali w tym wypadku zaświadczenie o zatrudnieniu, a także o wysokości naszych zarobków. Oczywiście bank będzie również potrzebował podstawowe informacje na temat wybranej przez nas nieruchomości, którą będziemy chcieli zakupić. Na podstawie otrzymanych dokumentów bank, będzie badał naszą zdolność kredytową. Oczywiście w większości wypadków bank będzie również wymagał od nas w płacenia wkładu własnego. Zazwyczaj kształtuje się on na poziomie około 20, a nawet do 30% kwoty całego kredytu hipotecznego. Oczywiście tę opłatę musimy wnieść, zanim jeszcze bank uruchomi dla nas kredyt hipoteczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here