Zastanawiasz się nad budową lub kupnem domu jednorodzinnego. Domy jednorodzinne parterowe to zdecydowanie najkorzystniejsza opcja dla osób, które chciałyby wyprowadzić się z centrum miasta i poszukać swoich czterech kątów gdzieś na obrzeżach, lub też po prostu na wsi. Taki dom nie musi mieć wcale dużej powierzchni. Przede wszystkim nie musi być również piętrowy. Parterówki są bardzo popularne, albowiem są również najtańsze. Taki dom nie musi mieć wcale również poddasza użytkowego, albowiem pomieszczenia jakie znajdą się na parterze zdecydowanie wystarczą na potrzeby nawet dużej rodziny.

Domy jednorodzinne parterowe

Domy jednorodzinne parteroweDomy jednorodzinne parterowe to bardzo proste konstrukcje, które nie są podpiwniczone. Zazwyczaj mają powierzchnię od 50 do około 150 m2. Nie dysponują poddaszem użytkowym. Niemniej jednak zazwyczaj można takie poddasze przystosować do użytkowania. Jednak na samym początku, kiedy wprowadzamy się do domu, to jeszcze nie przewidujemy j potrzeby wykorzystania przestrzeni poddasza. Dom jednorodzinny parterowy można postawić na działce o niedużej powierzchni. By zaoszczędzić na jego budowie można zastosować najprostszą formę dachu bez różnorodnych udziwnień. Warto również skorzystać z bardzo prostej bryły budynku, bez różnorodnych garnków czy też stosowania filarów. Prosta bryła domu i prosta konstrukcja dachu sprawią, że znacznie zaoszczędzimy na budowie domu.

Jakie ogrzewanie do domu?

Jakie ogrzewanie wybrać do domu jednorodzinnego parterowego? Oczywiście bardzo popularnymi rozwiązaniami w tym wypadku są ogrzewania gazowe. Oczywiście aby zainstalować taką formę ogrzewania centralnego musisz dysponować odpowiednim miejscem, które będziesz mógł przeznaczyć na umieszczenie pieca. Ogrzewanie gazowe jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjne ogrzewanie węglowe, którego zresztą w zasadzie już większości miast nie można stosować. Niemniej jednak ogrzewanie gazowe, to  nie jedyna opcja jaką dysponujesz, kiedy chcesz wybrać odpowiednią formę ogrzewania dla swojego domu. Popularne jest ostatnio również ogrzewanie elektryczne. Oczywiście prąd sporo kosztuje, niemniej jednak nowoczesne instalacje do ogrzewania elektrycznego są bardzo energooszczędne. Dlatego warto zastanowić się na taką formą ogrzewania do swojego domu. Warto wiedzieć, że ogrzewanie elektryczne występuje w wielu różnorodnych rodzajach, dlatego też warto zaznajomić się z wadami i zaletami każdego z nich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here