Aktualnie nie brakuje osób, które w różnych sytuacjach stosują kotwy chemiczne. Czym charakteryzują się takie elementy? W jakich pracach są najczęściej wykorzystywane? O tym można dowiedzieć się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Kotwa chemiczna – co to jest?

Badania pokazują, że coraz więcej osób stosuje kotwy chemiczne. To zestaw systemowy, który zawiera profilowany element mocowany – wykonany z metalu albo tworzywa. To jednak nie wszystko. Kotwy składają się także z masy klejącej, która ten element mocowany wiąże w specjalnym otworze. Warto podkreślić, że kotwy chemiczne działają ogólnie na zasadzie adhezji. Chodzi nam tutaj o powierzchniowe łączenie się dwóch konkretnych substancji. Należy zauważyć, że moc kotwy chemicznej zależy od siły sklejenia dwóch komponentów. Ogólnie coraz więcej osób wybiera elementy tego typu i zastępuje nimi między innymi kołki lub dyble.

Zastosowanie kotew chemicznych

Dobrej jakości kotwy chemiczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Między innymi świetnie sprawdzają się w aspekcie remontów starych domów. Niektóre nieruchomości mają bowiem uszkodzone albo zniszczone podłoże. Wtedy trzeba uważnie dobierać odpowiednie elementy. W takiej sytuacji kotwy chemiczne są na wagę złota. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować takie produkty także przy mocowaniu stosunkowo ciężkich przedmiotów, które są zlokalizowane niedaleko naroży. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że kotwy chemiczne gwarantują, iż nie będzie zbyt dużego obciążenia struktury podłoża. Na skutek tego nie trzeba obawiać się, że coś zostanie zniszczone.

W jakich sytuacjach mogą być jeszcze wykorzystane kotwy chemiczne? Element Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E świetnie sprawdza się w przypadku średnich oraz dużych obciążeń. Takie produkty mogą być wykorzystane betonie niezarysowanym, betonie zbrojonym i niezbrojonym, betonie suchym albo mokrym. Kotwy chemiczne tego typu są wykorzystywane uwzględniając mocowanie elementów konstrukcyjnych lub niekonstrukcyjnych. Takie akcesoria są stosowane również do mocowania konstrukcji i fasad (albo elementów wsporczych). Co więcej, nadają się także do zalanych wodą otworów (biorąc pod uwagę kategorię 2). Czym jeszcze charakteryzują się wyżej wymienione elementy? Są to akcesoria wykorzystywane nie tylko do prac przydomowych. Z takich kotew chemicznych korzystają również profesjonaliści do bardzo wytrzymałych zamocowań. Można zdecydować się na dwie różne pojemności (300 ml albo 410 ml). Warto zauważyć, że kotwa utwardzona pracuje w zakresie temperatur od -40℃ do +80℃.

Zobacz aktualną ofertę – kotwy chemiczne od Stalmut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here