Kiedy najlepiej montować rolety zewnętrzne?

0
2976

W przypadku wszelkich prac budowlanych najlepszym terminem na ich wykonywanie jest wiosna, kiedy nie ma już przymrozków, a jednocześnie nie jest na tyle ciepło, by niektóre materiały przesychały zbyt szybko, co wiązałoby się z gorszymi parametrami wytrzymałościowymi. Również montaż rolet należy zaplanować wiosną, zarówno kiedy mają być zamocowane w dopiero budowanym domu, jak i remontowanym. Tylko jakie wybrać?

Planowanie rolet przy wznoszeniu budynku

 

Jeśli zależy nam na największej estetyce to najlepiej pomyśleć o zamontowaniu rolet już w momencie wprowadzania poprawek do projektu domu. Dzięki temu doskonale można zaplanować wielkość otworów okiennych w przypadku rolet nadokiennych, tak by nie zabierały ani odrobiny przestrzeni przeszkleniom, bądź też całkowicie schować kasetę rolety w ścianie, stosując montaż w nadprożu. Taki montaż jest rekomendowany w przypadku mechanizmów elektrycznych, gdyż dzięki temu nie będzie trzeba później kuć w ścianie, aby przeprowadzić przez nią potrzebne przewody. Oczywiście montaż w nadprożu musi być odpowiednio wykonany, czyli skrzynka rolety musi zostać odpowiednio zaizolowana przed wilgocią. Dzięki temu nie powstaną również niepotrzebne mostki termiczne. W końcu poza ochroną przed słońcem, czy intruzami rolą rolet zewnętrznych jest poprawienie termoizolacji budynku.

 

Rolety zewnętrzne w stanie surowym

 

Jeśli mamy do czynienia ze stanem surowym możemy jeszcze zamontować rolety w sposób w miarę niewidoczny, stosując montaż podtynkowy. Warto takie rolety dobrać odpowiednio kolorystycznie do wybranego koloru elewacji, aby tworzyły z nią spójną całość. Innym rodzajem montażu jaki można zastosować to montaż rolety razem z oknem. Wtedy zostaje ona zamontowana do górnej części ramy, z kolei prowadnice do bocznych części.

 

Czasem zdarza się tak, że dopiero po czasie, w myśl powiedzenia „mądry Polak po szkodzie” orientujemy się, że z budynku przez okna ucieka zbyt dużo ciepła, a światło słoneczne przy dużych przeszkleniach bywa uciążliwe. Wtedy chcemy zamontować rolety zewnętrzne, jednak na takie umieszczone w nadprożu jest już za późno, a kucie tynku też raczej nie napawa optymizmem. Na szczęście są jeszcze rolety natynkowe, które w tej sytuacji doskonale się sprawdzą. Ręczny mechanizm opuszczania może działać bardzo sprawnie, a za takie rolety zapłacimy zdecydowanie mniej niż za te z elektrycznym mechanizmem opuszczania. Cennik rolet wyraźnie ukazuje, że najtańszą opcją są rolety wykonane z polichlorku winylu, a zaraz za nimi plasują się rolety aluminiowe. Najdroższej trzeba zapłacić za stalowe rolety.

 

Latem będzie można uzyskać temperaturę przynajmniej kilka stopni niższą niż bez tego typu osłon. Z kolei zimą będzie uciekać mniej ciepła przez co zużyje się mniej biopaliwa czy też opału bądź też zapłaci niższe rachunki za dostarczaną energię cieplną. Jeśli chce się zastosować rolety w nadprożu nie można zapomnieć o tym przy projektowaniu budynku. Potem korekty nie będą już możliwe.

Chcesz skonfigurować swoją roletę zewnętrzną ?? wejdź na konfigurator.roletyalu.pl

[Głosów:8    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here