Jak zadbać o ładny zapach w mieszkaniu? Zdradzamy sprawdzone sposoby

0
1175

Przyjemny zapach to coś, co sprawia, że w domu od razu robi się przytulniej i bardziej komfortowo. Niestety, czasami walka o ładny zapach jest jak walka z wiatrakami. Co zrobić, aby w mieszkaniu zawsze ładnie pachniało? Przygotowaliśmy krótki poradnik.

Eliminacja brzydkich zapachów – to konieczność!

Wiele osób zaczyna dbanie o ładny zapach w domu od kupna odświeżaczy powietrza. To jednak niewłaściwa kolejność, bo najpierw należy usunąć źródła nieprzyjemnych woni. Te pojawiają się bowiem w każdym domu.

Co może nieładnie pachnieć?

  • Wszelkie odpadki, zwłaszcza te organiczne. Trzeba pamiętać o regularnym wyrzucaniu śmieci co 2-3 dni. Odpady bio warto usuwać częściej – najlepiej codziennie. Nie zapomnij również o umyciu koszy. Te przechodzą zapachami śmieci i mogą być stałym źródłem nieładnych woni w domu.
  • Brudne ręczniki i pościel. Rzeczy te trzeba prać raz w tygodniu. W przeciwnym razie mogą pachnieć potem i wilgocią, a to odbije się na zapachu w całym domu.
  • Brudne sprzęty AGD i RTV. Używamy ich często i regularnie, ale w trakcie tego przechodzą specyficznymi zapachami lub stają się źródłem nieprzyjemnych woni. Wymagają regularnego czyszczenia.
  • Worki w odkurzaczach. Warto je wymieniać częściej, niż wymaga tego sytuacja (czyli gdy się zapełnią). Zalegające w nich zanieczyszczenia mogą brzydko pachnieć, a zapach ten rozprzestrzeni się podczas odkurzania.

Sposoby na ładny zapach w mieszkaniu

  • Regularne wietrzenie – to podstawa w utrzymaniu ładnego i świeżego zapachu w mieszkaniu. Pomoże też w usuwaniu kurzu i roztoczy.
  • Skuteczne odświeżacze powietrza – najłatwiejszy sposób na uzyskanie ładnej woni. Szczególnie polecane są automatyczne odświeżacze powietrza, które same uwalniają ładne zapachy. Zwróć jednak uwagę na jakość odświeżacza, bo nie każdy dobrze spełnia swoją rolę. Szeroki wybór polecanych odświeżaczy powietrza znajdziesz w ofercie General Fresh.
  • Ziarna świeżej kawy – nie każdy o tym wie, ale ziarna kawy bardzo dobrze chłoną inne zapachy. Można je więc ułożyć w miseczce i postawić w każdym pomieszczeniu. Wyglądają dekoracyjnie.
  • Olejki eteryczne – nasącz waciki olejkami eterycznymi i połóż je w niewidocznych miejscach np. w szafie.
  • Pomarańcza i goździki – połówki pomarańczy nadziej goździkami. Taki “środek” możesz położyć wszędzie.

O tym nie zapomnij!

Pamiętaj, że Twojej uwagi wymagają też rzeczy, które sprzątamy raczej rzadko, a które łatwo przechodzą wszystkimi zapachami. Są to np. dywany i zasłony. Podczas regularnych porządków nie zwracamy na nie większej uwagi, a to właśnie one mogą pachnieć wszystkim tym, czego nie chcemy. Tego typu tekstylia należy prać raz na 2 miesiące lub częściej, jeżeli jest to konieczne.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here