Dlaczego warto zaopatrzyć się w kamizelkę pneumatyczną?

0
1000

Kamizelka ratunkowa to element niezbędny w trakcie uprawiania morskich sportów. Nie ważne czy spędzasz aktywny czas nad morzem, jeziorem czy rzeką. Nie ważne czy pływasz na desce lub na kajaku z rodziną czy znajomymi. Upadki do wody zdarzają się każdemu dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo. Jeśli lubisz być przygotowany i posiadać sprzęt nie zajmujący wiele miejsca zaopatrz się w kamizelkę pneumatyczną. 

Czym jest kamizelka ratunkowa pneumatyczna?

Kamizelka ma na celu utrzymać na powierzchni wody osobę, która do niej wpadła. Jest to niezwykle ważne szczególnie w miejscach głębokich i tam gdzie woda jest rwąca lub występują na niej porywiste fale. To obowiązkowy element wypraw zwłaszcza w przypadku osób, które nie potrafią pływać. Kamizelka ratunkowa to element dobrze widoczny, posiadający w większości liczne pasy, odblaski czy zabezpieczenia – poprawiają one twoją widoczność na wodzie i umożliwiają szybkie wyciągnięcie z wody, szczególnie dziecka. 

Kamizelka pneumatyczna spełnia powyższe zadania. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort wyprawy. Jej dodatkowym atutem jest jej niewielki rozmiar – w stanie spoczynku kamizelka jest niemal niezauważalna. Spokojnie umieścisz ją w niewielkim plecaku. Sprawdzi się w każdym bagażu, docenią ją szczególnie fani minimalizmu. 

W przeciwieństwie do tradycyjnej kamizelki ratunkowej, pneumatyczna napełnia się powietrzem w trakcie kontaktu z wodą lub jeśli zdecydujesz się na jej samodzielne napompowanie. W trakcie kajakowej wyprawy czy pływania na desce, kamizelka pneumatyczna będzie praktycznie niezauważalna – nie będzie krępować ruchów ani dodatkowo Cię obciążać. Jeśli wpadniesz do wody, wówczas system rozpocznie działanie, a kamizelka utrzyma Cię na powierzchni. 

Dlaczego warto mieć kamizelkę pneumatyczną?

Tak jak kamizelka tradycyjna, pneumatyczna zapewni bezpieczeństwo Tobie i twoim najbliższym. To także dobre rozwiązanie dla osób, które nie czują się komfortowo w tradycyjnym kapoku ratunkowym. Dodatkowo kamizelka pneumatyczna nie zajmuje wiele miejsca – jest praktycznie niezauważalna.

Kamizelka pneumatyczna napełnia się sprzężonym powietrzem. Pamiętaj, że jeśli kamizelka w trakcie wyprawy czy pływania napompowała się, następnym razem konieczne jest zaopatrzenie jej w nowy nabój wypełniony powietrzem. W przeciwnym razie, kiedy wpadniesz do wody kamizelka nie wypełni się powietrzem i nie utrzyma Cię na powierzchni co może niekorzystnie wpłynąć na twoje bezpieczeństwo. 

Kamizelka pneumatyczna to świetne rozwiązanie dla osób, które często korzystają z uroków wodnych sportów. Prawidłowo użytkowany produkt będzie służyć Ci przez wiele wakacyjnych wypadów.

Artykuł zawdzięczmy gokajak.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here