Wykończenie i urządzenie każdej nieruchomości to ogromne wyzwanie dla każdego właściciela i inwestora. By uniknąć komplikacji i wydania majątku na wyposażenie wnętrze przede wszystkim trzeba cały proces rozplanować w czasie. W końcu meble do salonu i innych pomieszczeń to absolutnie kluczowa spawa – to one są dominantą naszych wnętrz. Jak więc podejść do tematu? W jakich sklepach kupować umeblowanie, a których unikać? Zobaczcie, jak stylowo urządzić nowoczesny i funkcjonalny salon.

Szkicowanie, planowanie – sofy do salonu

Jak każdy porządny remont czy zmianę umeblowania trzeba zacząć od szkicu, lub jak kto woli – projektu. Od razu zaznaczam, że nie musi to być szczegółowy i niesamowicie szczegółowy rysunek. Najpierw warto zastanowić się, czego przyszli domownicy od salonowej przestrzeni oczekują. Ważna jest także sam metraż pokoju. Na tej podstawie można powoli wysuwać pierwsze wnioski i robić początkowe przymiarki do meblowych zakupów. Na kartce projekt salonu w skali pozwoli mniej więcej określić, co zmieści się, a z czego można zrezygnować. Jest to o tyle istotne, że chyba nikt nie chce mieć zagraconego salonu przez za dużą ilość mebli. To samo dotyczy elementów w skali mikro tzn. kanapy do salonu występują w przeróżnych wielkościach. Dzięki temu w zależności od możliwości dobierzemy idealny rozmiar (np. dla trzyosobowej rodziny).

Skoro już o kanapach mowa, to przed każdym urządzaniem salonu pojawia się ten sam problem – ogromny wybór produktów wszelkiej maści w cenach od kilkuset do parunastu tysięcy złotych. Ja osobiście polecam testowanie na własnej skórze, co się kupuje. Początkowo minimalistyczny design rodem z IKEI może wydawać się wspaniały (jeszcze w połączeniu z okazyjną ceną). Jednak razem ze wzrostem, czy tego chcemy czy nie – rośnie jakość. Sam design i faktura obicia ma ogromne znaczenie. Niektóre obicia bardzo łatwo umyć – co jest niesamowitym plusem. Dodatkowo dzięki osobistym wizytom w sklepie można ocenić, czy mebel jest wygodny – czy pasują do niego dodatki etc.

Nie samymi kanapami do salonu człowiek żyje

Ba, pozostają jeszcze inne meble do salonu. W dzisiejszych czasach jadalnia odchodzi do lamusa i w zatłoczonych polskich miastach dominują salonu z aneksami kuchennymi (połączonymi z funkcją jadalnianą). Dlatego też mówiąc o meblach do salonu, trzeba wspomnieć o pełnowymiarowych stołach i krzesłach, które świetnie sprawdzą się jako miejsce rodzinnych spotkań i posiłków. Co więcej, większość z nas lubi zrelaksować się przy telewizorze czy konsoli. W tym momencie idealna będzie szafka RTV, która tak naprawdę może być jakimkolwiek niskim mebelkiem, który utrzyma telewizor, kino domowe czy inne elementy domowej rozrywki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here