Jeszcze do niedawna domy drewniane kojarzyły się przede wszystkim z małymi domkami letniskowymi. Okazuję się jednak, że drewno może nam zapewnić ciekawą alternatywę dla murowanych domów. Coraz więcej rodzin w Polsce decyduje się na zakup i budowę domów drewnianych. Są to zazwyczaj domy z bala oraz domki domy w technologii szkieletowej. Z czego wynika ten wzrost popularności w przypadku konstrukcji z drewna?

Domy letniskowe całoroczne

Domy letniskowe całoroczneW porównaniu do domu murowanego, mamy tu do czynienia z dużo prostszą i szybszą konstrukcją. Szybciej jest już na etapie projektowania i tworzenia rysunków architektonicznych. Stawianie domu z drewna o podobnej specyfikacji jak domu murowanego jest łatwiejsze i mniej pracochłonne. Dobrze dobrana ekipa potrafi wznosić bardzo duże konstrukcje z drewna w zaledwie kilka miesięcy. Kolejną, ogromną zaletą takiego domu jest fakt, że ilość prac tzw. mokrych jest stosunkowo niewielka, co pozwala na budowę niezależnie od sezonu. Te cechy sprawiają, że jest to opcja doskonała dla ludzi, którzy jak najszybciej chcą zamieszkać „na swoim”.

Domy w dowolnym stylu

Czy domy drewniane kojarzyły Ci się wyłącznie z latem i działką? W obecnych czasach domy letniskowe całoroczne to standard – niewiele droższy od domków sezonowych. Taki domy zgodne są z otaczającą nas naturą, sprzyjają ekologii i oszczędzaniu energii. Technologia domów drewnianych na ten moment pozwala na budowanie w dowolnym stylu. To klient decyduje, czy zależy mu na klasycznej zabudowie w stylu góralskiej chaty, czy nowoczesnym połączeniu drewna, szkła i stali. Możliwości są ogromne, wszystko zależy od wizji klienta.

Ważne jest natomiast, aby tą wizję szczegółowo realizować już od samego początku, gdyż szybkość i czasochłonność pracy jest uzależniona od dokładności na etapie produkcyjnym. Domy drewniane to przede wszystkim proste i lekkie rozwiązania. Nie trzeba tu ciężkich fundamentów czy zbrojonych stropów, a przy tym są one bardzo odporne na zimno, świetnie trzymają ciepło w zimie, chronią przed wilgocią i wygłuszają dźwięki z otoczenia. To wszystko sprawia, że dom drewniany stanowi wspaniałą alternatywę we współczesnym budownictwie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here