Brama garażowa – bo funkcjonalność i komfort są ważne

0
1899

Garaż jest miejscem niezwykle użytkowanym. Tak naprawdę wjeżdżamy i wyjeżdżamy z niego kilka razy w ciągu dnia. Dlatego brama garażowa musi spełnić nasze oczekiwania. Powinna ona być bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, gdyż jest bardzo mocno eksploatowana. Dlatego osoby, które dopiero są na etapie wyboru bramy powinny przeczytać nasz krotki poradnik, który pomoże uniknąć błędów.

Bramy garażowe– bo rodzaj ma znaczenie

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów bram garażowych. Różnią się materiałem, ale i budową. Obecnie największą popularnością cieszą się bramy roletowe, inaczej zwane też rolowanymi. Są one niezwykle trwałe i odporne. Sprawdzą się również w przypadku krótkich podjazdów, gdyż mechanizm przesuwa wąskie profile. Cennik bram garażowych tego typu rozpoczyna się od 270 zł za metr kwadratowy. Równie popularna jest brama segmentowa, która również ma podobne zalety. W tym przypadku doskonale sprawdzi się do garaży ogrzewanych. Brama może pracować w systemie góra-dół, bądź też na boki, co pozwala na wybranie najbardziej pasującego nam rozwiązania. Najtańsza jest brama uchylna. W tym przypadku trzeba pamiętać, że na ten rodzaj można zdecydować się tylko w razie, gdy dysponuje się dużym podjazdem.

Napęd do bramy garażowej- jaki wybrać?

Wygodna też jest ważna. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na na wyposażenie bramy garażowej w napęd elektryczny. Do bram segmentowych, jak i uchylnych najczęściej stosuje się napędy wyposażone w szynę prowadzącą. Tutaj warto zwrócić uwagę na montaż. Powinien on znajdować się pod sufitem. Również siła i moc są bardzo ważna. W klasycznym domu jednorodzinnym doskonale sprawdzi się napęd o sile uciągu wynoszącym 650 N. Warto również wiedzieć, że zastosowanie napędów o większe sile jest konieczne, szczególnie gdy mamy do czynienia z garażami zbiorczymi. Napęd do bramy garażowej zapewnia niewątpliwie duży komfort użytkowania. To wygodna w doskonałej postaci.

Gdy garaż jest też miejscem hobby

Wielu mężczyzn uwielbia majsterkowanie. Jednak nie zawsze mają do tego przeznaczone pomieszczenia. Zawsze można więc wykorzystać wolną przestrzeń w garażu. Jednak największym problemem może być tutaj ogrzewanie i jego koszty. Otóż można oczywiście ogrzewać garaż, jednak trzeba pamiętać o bardzo istotnej sprawie. Aby rachunki za ogrzewanie nie były bardzo wysokie trzeba wiedzieć, że ciepło poprzez nieodpowiednio dobraną bramę może uciekać, a to powoduje, że rachunki wzrastają. Mogą również tworzyć się mostki termiczne. Dlatego warto zdecydować się na bramy segmentowe, które zapewniają doskonałą izolację cieplną. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na uszczelnienia. Tutaj swoistą kropką nad „i” jest grubość segmentów. Najlepiej wybrać takie o szerokości 60 mm.

Zatem warto dokładnie przemyśleć zakup bramy garażowej. Przede wszystkim podczas wyboru najlepiej kierować się funkcjonalnością, ale i jakością. Oczywiście jedynym kryterium wyboru absolutnie nie może być cena. Warto także udać się do kilku producentów i poprosić o wykonanie kosztorysów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here