Budowa domów obecnie nie opiera się wyłącznie na cegłach i cemencie, ani nawet na pustakach. Przy wszechobecnej wiedzy jaką może każdy posiąść, budowa domu może przebiegać na dziesiątki sposobów w zależności o wykorzystywanych materiałów, przeznaczenia oraz własnych preferencji. Dzisiaj wielu ludzi nie potrzebuje domu wyłącznie solidnego ale też funkcjonalnego, w pewien sposób skrojonego pod nich samych. Taki dom mający cechy właściciela jest o wiele więcej wart dla nas, a czujemy się w nim tak dobrze jak w żadnym innym. To tak jak garnitur skrojony na wymiar, żaden inny nawet droższy o 5 tysięcy nie będzie tak dobrze leżał na nas.

Dom holenderski całoroczny

Dom holenderski całorocznyW naszym kraju powoli rynek się otwiera na nowe możliwości budownictwa. Samu ludzie także się otwierają, lecz idzie to już wolniej. Dalej utrzymuje się stare przekonanie, że dom ma być murowany i wielki na dwie lub trzy rodziny, a do ogrzewania koniecznie musi być piec węglowy. Niestety jeszcze trochę lat musi upłynąć w kraju nad Wisłą, aby ten pogląd się zmienił. A tłumaczenie się ciężkim klimatem nie jest żadnym argumentem przeciwko budowie domów kanadyjskich, z bali lub prefabrykatów. Co więcej dom holenderski całoroczny także może być, lecz to już jest nie do pomyślenia dla starszego pokolenia z naszego kraju.

Dlaczego warto?

Bo jak to w takim małym domku mieszkań i to bez fundamentów wylanych na 5 metrów w grunt? Oczywiście koloryzuję teraz nieco, lecz tak wygląda często rozmowa na przykład syna chcącego się ustatkować ze swoją przyszłą zoną z rodzicami. Domki holenderskie są ciekawym rozwiązaniem i wykonane w odpowiedni sposób potrafią być odpowiednim schronieniem przez cały rok. Dla wielu osób brak 300 metrów kwadratowych powierzchni będzie zaletą. Po pierwsze małe koszty ogrzewania. Utrzymanie ciepła na dwóch piętrach murowanego domu potrafi kosztować nie małe pieniądze. Przy 40 metrach kwadratowych te koszty są o wiele niższe, tym bardziej biorąc pod uwagę technologie wykonania ścian. Po drugie uczymy się minimalizmu i pozbywania się niepotrzebnych rzeczy, które „może” kiedyś nam się w życiu przydadzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here