Każdy kto planuje pracować w Anglii zastanawia się nad najlepszą formą zamieszkania. Mieszkania w Anglii są dość popularne jednak nie tak jak domy. To one są najchętniej zamieszkiwane. Zapewne ze względu na komfort, duża powierzchnię mieszkaniową oraz ogródek.

Domy w Anglii

Domy w AngliiJak wyglądają domy w Anglii? Najczęściej są budowane w szeregach, które przylegają do lokalnych ulic. Posiadają wąskie kilkukondygnacyjne fasady, wejście od frontu, z tyłu zaś wyjście na ogródek. Typowe domy w Anglii są zazwyczaj wyposażone w wąskie, długie ogródki sąsiadujące z ogródkami sąsiadów. Są one bardzo charakterystyczne. Trudno o nich zapomnieć, kiedy już raz odwiedzimy angielski dom. Jak to zazwyczaj w domach bywa, również domy w Anglii na parterze posiadają za zwyczaj salon i kuchnię, podczas gdy sypialnie lokowane są wyżej. Na każdej kondygnacji możemy spodziewać się łazienki. W typowym angielskim szeregowcu z reguły nie ma balkonów. Dość specyficzna cechą domów w Anglii są strome, wysokie schody pomiędzy kondygnacjami. Wynikają one z wąskiej parceli, którą przeznaczono pod zabudowę.

Jeśli decydujemy się, aby zamieszkać w domu w Anglii mamy dwie opcje do wyboru. Jedną z nich jest wynajem. Dom możemy wynająć sami lub ze współlokatorami. Jest to opcja dużo tańsza, a także dość popularna, podobnie jak wynajem mieszkań w Anglii. Wówczas mamy nad sobą tak zwanego „land lorda”, z którym załatwiamy wszystkie formalności jak umowa wynajmu, naprawa usterek, płatności.

Zakup domu

Jeśli nie satysfakcjonuje nas opcja wynajmu i jesteśmy dość zamożni, możemy sobie pozwolić na zakup domu. Domy w Anglii są dość drogie (ich cena zależy od lokalizacji), lecz większość osób pracujących na wystarczająco dobrych etatach, posiadających stałą dość dobrą pracę, z której są zadowoleni, z powodzeniem stać na zakup domu posiłkując się w razie potrzeby kredytem. Domy w Anglii, ze względu na wysokość zarobków wśród mieszkańców Wysp, są dużo łatwiejsze do kupienia niż w Polsce. Zaciągane przez Anglików kredyty są zazwyczaj podpisywane na dużo krótszy okres czasu niż w przypadku kredytów polskich. Bardzo często mieszkańcy Anglii biorą kredyty na czas około dwudziestu lat, przy czym udaje się je również spłacać wcześniej. W Polsce takie sytuacje mają miejsce o wiele rzadziej. Zarobki są niższe, ceny domów proporcjonalnie wyższe, a potrzebne kredyty o wiele dłuższe. Domy w Anglii, nawet w przypadku, gdy pracujemy tam kilka lat, są dużo łatwiej dostępne, dlatego warto się zastanowić nad taką formą zamieszkania.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here