Każdy z nas chce być zawsze w formie i myśli o tym, aby spożywane przez niego posiłki były odpowiednie dla organizmu. Niestety, nie zawsze mamy czas i chęci, aby się tym zająć. Co wtedy możemy zrobić? Dobrym rozwiązaniem może być dieta pudełkowa.

Czym jednak jest wspomniana dieta pudełkowa? To catering dietetyczny dostarczany bezpośrednio do naszego domu. Każdy posiłek jest zapakowany w osobne estetyczne pudełko, stąd powszechnie określa się takie dania mianem diety pudełkowej.

Za takim określeniem nie chowa się jednak konkretny jadłospis, a sama forma i wygląd otrzymywanych posiłków. Catering dietetyczny jest na tyle prężnym i rozbudowanym biznesem, że każda z firm oferuje wiele własnych rodzajów diet, które są dostępne dla klientów. Takie rozwiązania są szczególnie warte uwagi, jeśli jesteśmy uczuleni na konkretne produkty spożywcze i chcemy mieć pewność, że spożywane przez nas posiłki będą pozbawione alergenów.

Catering dietetyczny to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy za dużo czasu, a mimo to zależy nam na tym, aby odżywiać się w zdrowy i zbilansowany sposób. Warto także przedyskutować taką decyzję z dietetykiem, jeżeli wybór określonej diety jest związany z chorobami, na które cierpimy. Przeanalizujmy wszystkie korzyści płynące z takiego cateringu i pamiętajmy o kosztach, które się z tym wiążą. Prawidłowo dobrana dieta może nam pomóc schudnąć, ale powinna się z tym wiązać refleksja nad naszymi dotychczasowymi nawykami żywieniowymi – bez tego raczej nie osiągniemy spodziewanych rezultatów.

Jak powinniśmy podejmować decyzję o wyborze diety pudełkowej? Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, czy chcemy schudnąć, czy może przybrać na wadze – oferowane są naprawdę różne warianty kaloryczne, jeśli chodzi o oferowane posiłki. Chcąc przetestować daną firmę, możemy zdecydować się na dzień testowy – w ten sposób możemy się przekonać, czy określona dieta pudełkowa spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Sama forma posiłków, czyli specjalne pudełka, to niezwykle wygodne rozwiązanie, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Niezależnie od tego, w jakim celu decydujemy się na tego typu odżywianie, możemy mieć pewność, że dana dieta będzie dokładnie obliczona pod względem kaloryczności. To do nas należy decyzja, ile kalorii dziennie chcemy spożywać (najczęstsze warianty to 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal i 3000 kcal), a także czy dieta ma być specjalnie dostosowana do naszych potrzeb: w wielu przypadkach możemy wybrać wariant wegetariański, bezglutenowy, bezlaktozowy lub z niskim indeksem glikemicznym. Wybierając określony wariant, decydujemy się także na liczbę posiłków, jaką chcemy otrzymywać, a także na to, czy interesuje nas opcja otrzymywania cateringu również w weekendy.

Jeśli jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na regularne przygotowywanie sobie posiłków, ale jednocześnie chcemy, żeby nasz jadłospis był urozmaicony, to dieta pudełkowa może być czymś, co nas usatysfakcjonuje. Pamiętajmy jednak, żeby podejmować ostateczną decyzję z głową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here