Chcąc cieszyć się pięknym ogrodem, musimy zadbać o ładny, krótko przycięty trawnik. W sezonie letnim, przy dużym nasłonecznieniu trawa rośnie w szybkim tempie, dlatego koszenie jej należy powtarzać raz w tygodniu. Można wybrać zwykłą kosiarkę lub zdecydować się na nowoczesnego robota koszącego trawę, dzięki któremu zaoszczędzimy nawet kilkanaście godzin w ciągu miesiąca.

Jak działa robot koszący?

Robot koszący trawę całą pracę wykonuje automatycznie, minimalizując udział człowieka do włączenia i wyłączenia urządzenia po skoszeniu całego trawnika. Napędzany jest przez akumulator litowo-jonowy, który standardowo wystarcza na skoszenie trawnika o powierzchni 2-3 tys. m². Pojemność akumulatora różni się w zależności od wybranego modelu. Dzięki wbudowanym czujnikom robot jest w stanie omijać przeszkody i na bieżąco dostosowywać wysokość koszenia, by zapewnić równomierne cięcie trawy na całej powierzchni trawnika. Obecnie roboty wyposażone są w nowoczesną technologię, która pozwala im utrzymać linię prostą nawet podczas jazdy po nachylonym zboczu.

Ile trwa koszenie trawnika i ładowanie robota?

Producenci robotów do koszenia trawy udostępniają w swojej ofercie urządzenia przeznaczone dla różnych odbiorców. Osoby mające niewielki trawnik przed domem mogą wybrać tańsze roboty, które na jednym ładowaniu pracują przez 45 minut. Jeśli jednak powierzchnia naszego trawnika jest większa, warto przemyśleć wybór droższego urządzenia, które wyposażone jest w większy akumulator zdolny napędzać robota przez czas 1,5 h.

Czas ładowania jest różny w zależności od pojemności akumulatora oraz rodzaju ładowarki dostarczonej przez producenta. Zwykle pełne ładowanie zajmuje około jednej godziny, jednak w przypadku niektórych modeli czas ten może wydłużyć się do trzech godzin.

Najlepszy robot koszący trawę – czyli jaki?

Chcąc wybrać urządzenie, które nie będzie sprawiać problemów i zapewni wydajną pracę, warto zwrócić uwagę na kilka cech wyróżniających najlepsze roboty do koszenia trawy. Sprawdź, czy oglądany model posiada:

  • czujniki bezpieczeństwa zapobiegające urazom,
  • prosty i szybki proces instalacji,
  • silnik elektryczny o niskim natężeniu dźwięku,
  • regulowaną wysokość koszenia,
  • podwójne ostrze dające lepszą skuteczność koszenia,
  • możliwość pokonywania wzniesień o nachyleniu do 45°.

Czy warto kupić robot do koszenia trawy?

Regularne utrzymanie trawnika w nienagannym stanie do czasochłonne zajęcie. Skoszenie małego trawnika zajmuje co najmniej dwie godziny, co w skali miesiąca oznacza osiem godzin, które lepiej przeznaczyć na zabawę z dziećmi, uprawianie sportu czy zwyczajny relaks. Robot napędzany silnikiem elektrycznym pozwoli zaoszczędzić pieniądze wydawane dotychczas na paliwo do kosiarki, a urządzenie wyposażone w funkcję mulczowania sprawi, że trawa zostanie rozdrobniona do postaci nawozu i nie będzie wymagała grabienia.

Podsumowując, robot koszący trawę dzięki automatycznej pracy pozwoli ci wygospodarować więcej czasu dla siebie, a także sprawi, że twój ogród zawsze będzie prezentować się nienagannie.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here