Czarne klamki do drzwi – kiedy będą pasować?

0
853

Wybór klamek do drzwi to może być nie lada wyzwanie. W końcu ten niepozorny element ma bardzo duże znaczenie w wystroju wnętrza i niedopasowany będzie wyraźnie odstawał od całości. Dlatego warto zadbać o odpowiednie dopasowanie nie tylko stylistyczne, ale i kolorystyczne. Ostatnio, wraz ze wzrostem popularności minimalistycznych wystrojów, zwiększonym zainteresowaniem cieszą się czarne klamki do drzwi. Są niezwykle uniwersalne i oprócz nowoczesnych wnętrz, odnajdą się także w tych bardziej klasycznych, na przykład z przewagą drewna. Klamki te różnią się jednak od siebie stylistycznie, więc nie wszystkie będą pasowały do danego wnętrza. Kiedy więc najlepiej zdecydować się na czarny kolor?

Czarne klamki przede wszystkim do białych drzwi

Połączenie koloru białego i czarnego praktycznie zawsze wygląda dobrze. Nie inaczej jest w przypadku wyposażenia nowoczesnych wnętrz. Coraz modniejsze są mieszkania minimalistyczne nie tylko pod względem wyposażenia, ale także koloru. W takich wnętrzach znajdziemy najczęściej białe drzwi, do których najlepiej pasować będą właśnie czarne klamki w nowoczesnym stylu. Proste i oszczędne w formie pokreślą charakter wnętrza, a równocześnie będą świetnie kontrastowały z białym skrzydłem. Tak jak zresztą pozostałe elementy wyposażenia, takie jak lampa, karnisz czy też ramki obrazów i uchwyty meblowe. Dopasowanie klamki do drzwi pod ich kolor pozwoli zachować stylistyczną spójność

Klamki czarne bez szyldu do nowoczesnych wystrojów

Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz są tak zwane klamki bez szyldu, które to pozwalają jeszcze bardziej podkreślić nowoczesność wnętrza. Czarne klamki z szyldem ukrytym wyglądają bardzo minimalistycznie, ponieważ wydają się po prostu przyczepione do drzwi bez żadnej podkładki w kształcie kwadratu lub prostokąta. Taka konstrukcja z całą pewnością przykuje wzrok każdej osoby odwiedzającej nasze mieszkanie. Czarne klamki bez szyldu świetnie sprawdzą się przy jasnych drzwiach, w tym także drewnianych.

Czarne klamki retro do drewnianych drzwi z okuciami

Nowoczesne wnętrza nie są jedynymi, w których odnajdą się czarne klamki. Świetnie sprawdzą się one także przy drewnianych drzwiach z okuciami, które to znaleźć możemy w niejednym drewnianym domu. Dobrze widoczne na tle drewna czarne zawiasy i okucia stanowią niezwykłą ozdobę wnętrza, więc należy zadbać również o odpowiednią, najlepiej kutą klamkę. Do tego wszystkiego możemy dopasować liczne wyposażenie również zrobione z metalu, takie jak na przykład stylowa lampa sufitowa, kinkiety, czy też pasujące klamki do okien.

Zamykane na klucz czarne klamki z długim szyldem

Choć klamki do drzwi z niewielkim lub całkiem ukrytym szyldem wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko, to może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali drzwi zamykanych na klucz. Taka sytuacja może mieć miejsce w mieszkaniach przeznaczonych do wynajmu, a także przy drzwiach łazienkowych. Te ostatnie, choć niekoniecznie zamykane na klucz, będą wyglądały estetycznie właśnie z takim szyldem zawierającym w sobie zamek WC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here