Budujesz dom? Zastanów się nad najlepszym ociepleniem!

0
1154

Budynek powinien odznaczać się wysokim poziomem izolacji termicznej. Odpowiada ona za brak możliwości przenikania gorąca do wnętrza budynku w czasie lata oraz niemożność jego uciekania zimą. Musisz o tym pamiętać, jeśli stawiasz do lub planujesz niedługo się tym zająć. Spójrz, na co musisz zwrócić uwagę.

Po pierwsze: ocieplanie fundamentów

Fundamenty to podstawa każdego budynku, zarówno mieszkalnego, jak i użytkowego. Muszą spełniać szereg wymagań, aby w pełni spełniały swoje zadanie, takich jak choćby odpowiednia izolacja termiczna i uszczelnienie przed dostawaniem się do nich i wnętrza budynku wody.

Ocieplanie fundamentów warto wykonać przy pomocy pianki poliuretanowej, która stanowi nowoczesne rozwiązanie, będące zarówno doskonałym sposobem na hydro- i termoizolację. Jej zaletą jest uszczelnianie i ocieplanie bezszwowe, niewymagające żadnych dodatkowych połączeń. Eliminuje to ryzyko powstawania jakichkolwiek nieszczelności. Zastosowanie twardej pianki to także gwarancja jej odporności na warunki atmosferyczne.

Po drugie: ocieplanie elewacji

Elewacja to jedna z największych powierzchni każdego domu. Wymaga ona szczególnie dobrego zaizolowania, gdyż każdego dnia narażona jest na zmieniające się warunki pogodowe – od mrozu i lodowatego wiatru, poprzez deszcz, aż do palącego słońca.

Podobnie jak w przypadku fundamentów, również w przypadku elewacji warto wykorzystać piankę poliuretanową. Jej wysokie właściwości termo- i hydroizolacyjne przełożą się bowiem na odpowiednie zabezpieczenie tej ogromnej powierzchni przed wychłodzeniem zimą lub nagrzaniem latem. Co więcej, dzięki technice nakładania natryskowego, izolacja nie tylko jest idealnie równa na każdej powierzchni (drewnianej i murowanej), ale przede wszystkim doskonale szczelna, bez żadnych łączeń. Co równie ważne, jest to materiał półprzepuszczalną dla powietrza, dzięki któremu ściany „oddychają”.

Decydując się na ocieplenie ścian, warto zadbać także o zamontowanie jak najlepszych drzwi i okien, a także ich odpowiednie uszczelnienie. Dzięki temu te mostki termiczne nie będą powodowały zwiększonych strat ciepła zimą.

Po trzecie: ocieplenie poddasza

Pianka poliuretanowa marki Cels, której szczegółowe parametry znaleźć można na stronie cels.pl, to także świetne rozwiązanie do wykonania izolacji poddasza. Zapewni opisany już komfort cieplny, a dodatkowo wygłusza naturalne odgłosy, pochodzące z zewnątrz. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla użytkowych strychów i poddaszy, na których przestaną być słyszalne np. dźwięki ulewy.

Podsumowanie

Jak widać z podanych przykładów, pianka poliuretanowa stanowi nowoczesne i atrakcyjne rozwiązanie, będące ciekawą alternatywą dla starszych typów izolacji. Jest łatwa w nakładaniu, nie posiada łączeń i powstaje jako idealnie równa warstwa, co jest jej niewątpliwym atutem. Co więcej, może zostać umieszczona na każdej powierzchni, co przekłada się na jej wszechstronne zastosowanie w budynkach drewnianych i murowanych.

Oprócz doskonałych właściwości termoizolacyjnych i hydroizolacyjnych, odznacza się także innymi zaletami, jak choćby oddychalność i izolacja akustyczna. Za ich sprawą jest ona doskonałym rozwiązaniem w każdej części domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here