Dobrej jakości strzyżarka do włosów będzie służyć całej rodzinie przez kilka lat, a jej zakup zwróci się już po kilku zabiegach strzyżenia włosów. Taka maszynka to nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy trochę wprawy, a uzyskane efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. W sprzedaży dostępnych jest wiele strzyżarek do włosów, dlatego podpowiadamy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Zakres długości strzyżenia

Jednym z najważniejszych parametrów każdej strzyżarki do włosów jest regulacja długości strzyżenia, dzięki której można przyciąć włosy na pożądaną przez siebie długość. Przeważnie minimalna długość strzyżenia wynosi 1 mm, a maksymalna nawet do 50 mm. W wielu modelach długość cięcia reguluje się płynnie za pomocą pokrętła. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne w użytkowania i zwiększa elastyczność cięcia. Popularne są również maszynki, w których długość reguluje nasadka grzebieniowa.

Ostrza maszynki – trwałe i wytrzymałe

Ostrza maszynki

Kolejnym ważnym elementem maszynki do włosów są ostrza, które mają duży wpływ na efektywność strzyżenia. Są one wykonywane z różnych materiałów, jednak na rynku przeważają ostrza stalowe i aluminiowe. Takie ostrza są dość wytrzymałe, ale po pewnym czasie tracą swoje właściwości i mogą się stępić. Dlatego warto postawić na samoostrzenie ostrzy – takie modele będą się samoczynnie ostrzyły w czasie golenia. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór ostrzy ceramicznych lub tytanowych, które cechują się wysoką solidnością i odpornością na uszkodzenia. Dzięki temu strzyżarka do włosów będzie nam dobrze służyć przez wiele lat.

Sposób zasilania – sieciowe czy akumulatorowe?

W sprzedaży dostępne są maszynki do strzyżenia zasilane sieciowo, akumulatorowo oraz sieciowo-akumulatorowo. Te pierwsze są na kabel, co oznacza, że wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego. Ich zaletą jest stałe zasilanie, a wadą ograniczona mobilność. Z kolei strzyżarki zasilane akumulatorowo zapewniają swobodę użytkowania i pełną mobilność, należy jedynie pamiętać o ich regularnym ładowaniu. Alternatywą dla tych dwóch rozwiązań jest strzyżarka do włosów z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym. Można z niej korzystać bezprzewodowo, a gdy akumulator się rozładuje, wystarczy podłączyć kabel do prądu, aby dokończyć stylizację fryzury.

Wbudowany trymer – do stylizacji wąsów, baków i brody

Niektóre maszynki do strzyżenia oferują wysuwane trymery. Doskonale nadają się one do wyrównywania wąsów i baków, przycinania krzaczastych brwi, a także włosów w uszach i nosie. Trymer pomoże też wystylizować włosy na głowie i brodę tak, aby nabrały pożądanych kształtów.

Kompaktowe wymiary i ergonomiczna konstrukcja

Kompaktowe wymiary i ergonomiczna konstrukcja

Strzyżarka do włosów powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również wygodna w czasie golenia. Warto zatem zwrócić uwagę na jej wagę i kształt obudowy. Maszynka powinna być w miarę lekka i dobrze dopasowywać się do naszej dłoni, co pozwoli na komfortowe strzyżenie włosów nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Niektórzy producenci pokrywają dodatkowo uchwyt materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu łatwiej można manewrować maszynką. Należy pamiętać, aby po każdym strzyżeniu dokładnie wyczyścić maszynkę. Jeśli ma ona wodoodporną konstrukcję, z powodzeniem możemy ją umyć pod bieżącą wodą.

Godna polecenia strzyżarka do włosów

Sugerując się powyższymi wytycznymi, z pewnością znajdziemy dobrą maszynkę, która spełni nasze wymagania. Obecnie dobre opinie wśród konsumentów zbiera strzyżarka Philips QC5115/15, którą można kupić w cenie poniżej 150 zł. Maszynka została wyposażona w samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej i zaokrąglone nasadki, które są bezpieczne dla skóry i nie powodują podrażnień. Do wyboru jest aż 11 ustawień długości, począwszy od 3, a skończywszy na 21 mm. Po zdjęciu nasadki grzebieniowej, włosy można przyciąć nawet na długość 0,5 cm. Strzyżarka do włosów Philips polecana jest nie tylko do strzyżenia dorosłych, ale również dzieci. Doskonale sprawdzi się w domu, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na wizytę u fryzjera.

Zachęcamy do odwiedzania strony MaxElektro.pl w celu sprawdzenia oferty na strzyżarki oraz inne sprzęty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here